Теми за тегом: жінки
Лариса Гурова власниця домашньої ферми “Ого-го кози-кози” у Волноваському районі на Донеччині. Початок повномасштабного вторгнення фермерка зустріла разом з чотирма працівниками та сотнею кіз.
Через постійні обстріли та близькість до лінії фронту утримувати ферму стало непросто. Чимало довколишніх сіл вже знищені, електроенергії немає з грудня 2024-го року. Для того, щоб зберегти поголівʼя, Лариса почала вивчати можливості для релокації.
Нині домашня ферма шукає безпечне місце, де могла би розпочати свою роботу.
Поспілкуватися з Ларисою Гуровою можна онлайн за попередньою домовленістю.
Вікторія Дідовець – старша медична сестра відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій НДСЛ “Охматдит”, яка постраждала під час ракетного удару по лікарні 8 липня 2024 року. Вікторія евакуювала дітей, що перебували на діалізі, до укриття. У цей момент ракета влучила в лікарню.
Коли жінку привезли до операційної, у неї майже не було пульсу. У Вікторії діагностували перелом кісток тазу, відкритий перелом бедра, розрив печінки, травму вуха та обличчя. Вже понад 8 місяців медикиня проходить лікування та бореться за повернення до повноцінного життя.
За попередньої домовленості спілкування із Вікторією можливе у Києві, або у онлайн-форматі.
Довідково: 8 липня 2024 року у дитячу лікарню “Охматдит” влучила російська крилата ракета Х-101. Під час російського ракетного удару там перебували 627 дітей.
Внаслідок ворожої атаки загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка). 35 осіб отримали поранення, з них 9 дітей. 10 липня, у столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по “Охматдиту” був у критичному стані в реанімації.
Галина Гриценяк – медикиня, ветеранка морської піхоти, яка 1 рік 7 місяців і 12 днів була у ворожому полоні після оборони Маріуполя. Наразі Галина — волонтерка благодійної організації “Сталеві” та учасниця ветеранського руху “Сталеві”.
Її обранець, а нині вже чоловік, Микола Гриценяк, також військовослужбовець, морпіх, який брав участь в обороні Маріуполя, провів 4 місяці в полоні й після повернення продовжив військову службу інструктором центру підготовки морських піхотинців.
Галина розповідає, що першу пропозицію одружитися отримала у Маріуполі 1 квітня 2022 року в бункері заводу імені Ілліча, де знаходився госпіталь і де Микола лежав із простреленою ногою. Детальніше із історією Галини можна ознайомитись тут.
За попередньої домовленості журналісти мають змогу поспілкуватись із Галиною у онлайн-форматі.
25 березня у Києві пройде Форум “Гендерна рівність в обороні шляхом справедливості та людської гідності”. Метою заходу є посилення рівності та справедливості у секторі безпеки і оборони, покращення умов військової служби, та аналіз бар’єрів на шляху запровадження політик з інклюзії та гендерної рівності.
Крім того, Форум має закласти основу для розробки ефективної стратегії, яка інтегруватиме людиноцентричний, гендерно чутливий та інклюзивний підхід у системі оборони на всіх рівнях. Подія відбуватиметься за програмою Спеціального радника з питань оборони Великої Британії.
Серед спікерів події:
- Кайл Саргон, заступник Спеціального радника з питань оборони Великої Британії;
- Ольга Решетилова (Кобилинська), уповноважена Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їх сімей;
- Петро Фівкін, полковник, начальник Центрального управління захисту прав військовослужбовців;
- народні депутати/-ки України, представники/-ці громадянського суспільства, військовослужбовці та військовослужбовиці.
У програмі форуму – панельні дискусії на теми:
- Інституалізація гендерної рівності в секторі безпеки і оборони;
- Захист прав військовослужбовців та протидія гендерно зумовленому насильству;
- Матеріальне забезпечення у Збройних Силах України;
- Інклюзивність та різноманітність в секторі безпеки і оборони.
Катерина Приймак, очільниця Руху “VETERANKA” модерує панель “Захист прав військовослужбовців та протидія гендерно зумовленому насильству”.
На захід необхідно акредитуватись.
Довідково: Форум організовано за підтримки партнерів: Посольство Великої Британії в Україні, Special Defence Advisor Program, Рух VETERANKA, State watch, UK International development.
З початком повномасштабного вторгнення Ольга Толстая разом з мамою взялася доглядати за котами, яких покинули господарі у Харкові на Північній Салтівці. Аби мати кошти на підтримку великої кількості тварин, Ольга взялася майструвати українські традиційні прикраси. Протягом трьох років Ольга заробила та витратила на тварин понад 250 тисяч гривень.
Окрім того, що разом з мамою годують тварин, вони ще й намагаються опікуватися здоров’ям чотирилапих та шукати їм новий дім. За час великої війни жінкам вдалося стерилізувати 30 котів і ще стільки ж прилаштувати у нові родини.
Поспілкуватися з Ольгою Толстою можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
Сергій Бакшеєв — лікар з положництва (акушерства) і жінкознавства, репродуктолог, лікар загальної практики. А також кандидат медичних наук та медичний волонтер. З перших днів повномасштабного вторгнення він лікував українок та приймав пологи під обстрілами.
Наприкінці 2022 року Сергій Бакшеєв створив свій власний проєкт, який назвав “Жінкомобіль” (“Feminіne shuttle”). Це автівка експертного класу для обстеження жінок на деокупованих і прифронтових територіях. У “Жінкомобілі” облаштоване гінекологічне крісло та є усі необхідні прилади для огляду.
Нещодавно у лікаря діагностували рак підшлункової залози, у вересні 2024 він переніс операцію та проходив курси хіміотерапії. Попри це продовжив допомагати людям. До прикладу, навіть із післяопераційними дренажами, вирушив у місію разом із медиками-волонтерами “FRIDA Ukraine” на Сумщину.
За попередньої домовленості журналісти мають змогу поспілкуватись із Сергієм у Києві або під час виїзних місій.
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери надають постраждалим внаслідок бойових дій українцям висококваліфіковану медичну допомогу.
Засновниця благодійного фонду “Repower” Марина Садикова до повномасштабного вторгнення займалась організацією івентів. Після 24 лютого 2022 року разом з командою взялася допомагати військовим. Через активну волонтерську роботу жінка почала відчувати психологічне виснаження та постійну тривогу. Тож вирушила до Карпат, щоб відновитися. Цей досвід спонукав Марину започаткувати програму психологічної підтримки: спершу хотіла допомагати таким же військовим волонтерам, але фінансові ресурси фонду були обмежені. Тому команда вирішила спрямувати увагу на медиків, які рятують життя бійців на фронті.
Так у Києві з’явився проєкт “Repower”, який відновлює ментальне здоров’я українських бойових медиків. Команда Марини створила сталу програму психологічної допомоги – 10-денний ретрит у Швеції, Данії та Іспанії. Разом з медиками за кордон їдуть також українські психологи. 10-денна програма складається з психологічних вправ, індивідуальних зустрічей, зборів, арт-терапії, музичної терапії тощо. Нині БО вдалося організувати 12 поїздок для 847 учасників.
Після завершення ретриту журналісти матимуть змогу поспілкуватися з Мариною Садиковою та учасниками проєкту онлайн або офлайн, за попередньою домовленістю.
“Автомеханікиня” — це безоплатний навчальний курс для жінок у межах програми OnTrack проєкту Reskilling Ukraine.
Цей курс призначений для підготовки майбутніх фахівчинь у галузі технічного обслуговування та ремонту автомобілів. Навчальна програма охоплює фундаментальні знання про будову, принципи роботи та експлуатаційні характеристики сучасних автотранспортних засобів.
Заняття у межах курсу стартують 7 квітня у Києві. Участь візьмуть 15 жінок.
Довідково: Reskilling Ukraine — проєкт шведської неприбуткової організації Beredskapslyftet, що реалізується в Україні. Фокус діяльності — безоплатні навчальні програми для жінок та ветеранів, що допоможуть розпочати кар’єру в новій сфері.
Валентина Ганцева працює у бібліотеці села Солдатське на Сумщині понад 32 роки. За кілька місяців до повномасштабного вторгнення у бібліотеці зробили сучасний ремонт і придбали нове обладнання. Але будівля книгозбірні не витримала авіаудару росіян, які поцілили просто у центр окупованого села. Від бібліотеки залишився дах та стіни: всередині споруди усе пошкодила вибухова хвиля. Попри окупацію та роботу ворожої авіації Валентина разом з чоловіком взялася збирати вцілілі книжки та ховати їх у мішки з-під зерна. Жінці вдалося вивезти та врятувати понад 1000 примірників.
У квітні 2022 року українські військові деокупували село. Приміщення бібліотеки допомогла відновити благодійниця з Німеччини, і вже восени 2022-го року Валентина знову відкрила двері книгозбірні для читачів.
Довідково: До 11 квітня 2022 року тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив про повне відновлення контролю над державним кордоном у Сумській області.
Коханий Олени Гергель – Василь – був білорусом. На батьківщині чоловік боровся з режимом самопроголошеного президента Лукашенка, потрапив за це до в’язниці. З 2015-го року Василь пішов воювати за Україну. У такий спосіб хотів звільнити й власну країну. Влітку 2022 року Олена отримала звістку, що Василь зник безвісти. Проте жінка каже, що точно знає про смерть коханого. Адже свідками його загибелі стали побратими. Згодом Олена знайшла відео з ворожого пропагандистського каналу, де побачила тіло загиблого Василя, а також шеврон та пояс, який йому подарувала.
Після смерті коханого Олена сама виховує трьох дітей. Коли старший син досягнув повноліття, жінка вирішила мобілізуватися. Їй запропонували долучитися до патронатної служби 93-й ОМБ “Холодний Яр” та опікуватися пошуком зниклих безвісти бійців. Олена каже, що розуміє сім’ї таких військових, адже сама пройшла цей шлях. І нині робить усе, аби підтримати родини, які отримують звістку, що їхня близька людина зникла безвісти.
Поспілкуватися з Оленою Гергель можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.