Теми за тегом: волонтери
Владислава Романюк – лікарка-терапевт, гастроентерологиня. Керівниця медико-волонтерської місії FRIDA Ukraine. Також є керівницею відділення інфекційного контролю та проєктною менеджеркою лікувально-реабілітаційного центру для військових у медичному центрі “Універсальна клініка “Оберіг”.
Владислава родом із селища Нікольське, що неподалік Маріуполя. У 2012 році вона переїхала до Києва на навчання.
За декілька днів до початку повномасштабного вторгнення Владислава разом із родиною поїхала на відпочинок (у перший день великої війни її чоловік перебував у Маріуполі і зміг виїхати до Запорізької області). Після повернення, батьки залишились жити у столиці. Бабусі та дідусі лікарки нині на окупованій території. Також Владислава є мамою.
Лікарка стала однією із перших волонтерок організації FRIDA Ukraine. Загалом вона взяла участь у близько 50 медичних місіях на деокуповані території. Владислава лікує у бомбосховищах на Донеччині так само якісно як і у столичній клініці.
Жінка неодноразово брала участь у вкрай небезпечних виїздах: наприклад лікарі-волонтери працювали у Бахмуті на Донеччині, коли у місті точилися вуличні бої.
За попередньої домовленості поспілкуватись із Владиславою можна у Києві або під час однієї із виїзних місій медичних волонтерів.
Довідково: FRIDA Ukraine — недержавна некомерційна благодійна місія лікарів-волонтерів з України та Ізраїлю, яка з початку вторгнення надає екстрену та амбулаторну медичну допомогу цивільному населенню, що постраждало внаслідок бойових дій.
За професією Ігор Поліщук – проєктний менеджер геймдев-індустрії. Два роки тому чоловік дізнався, як багато потреб українського війська можуть закривати сучасні 3D-принтери. Тож одразу придбав свій перший пристрій. Чоловік почав друкувати скиди для дронів, пристрої для заряджання магазинів, медичні накладки на око, корпуси для павербанків та інших приладів, ніжки для дронів тощо.
Нині чоловік зосередився на виготовленні корпусів для протипіхотних мін. У лютому надіслав на передову майже 1500 корпусів для вибухових пристроїв. Аби масштабувати проєкт став співзасновником спільноти “Синдикат”, де волонтери обмінюються досвідом та навчають новачків. Ігор каже, що долучитися може кожен охочий, варто лише придбати принтер, адже замовлень від бійців завжди більше, аніж можуть виготовити волонтери.
За два роки чоловік придбав пʼять 3D-принтерів, які працюють цілодобово. З друком комплектуючих для армії йому допомагає дружина Анна.
Поспілкуватися з Ігорем Поліщуком можна, як онлайн, так і офлайн у Києві, за попередньою домовленістю.
Команда Центру реабілітації рукокрилих у Харкові та волонтери, які опікуються кажанами у різних містах України, присвятять березень випуску цих червонокнижних тварин у природу. Йдеться про кажанів, яких волонтери врятували та якими опікувалися впродовж зими.
Заходи відбудуться 29 березня у Києві, 30 березня у Вінниці, Львові, Рівному та Чернівцях.
З початком повномасштабного вторгнення Ольга Толстая разом з мамою взялася доглядати за котами, яких покинули господарі у Харкові на Північній Салтівці. Аби мати кошти на підтримку великої кількості тварин, Ольга взялася майструвати українські традиційні прикраси. Протягом трьох років Ольга заробила та витратила на тварин понад 250 тисяч гривень.
Окрім того, що разом з мамою годують тварин, вони ще й намагаються опікуватися здоров’ям чотирилапих та шукати їм новий дім. За час великої війни жінкам вдалося стерилізувати 30 котів і ще стільки ж прилаштувати у нові родини.
Поспілкуватися з Ольгою Толстою можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
Сергій Бакшеєв — лікар з положництва (акушерства) і жінкознавства, репродуктолог, лікар загальної практики. А також кандидат медичних наук та медичний волонтер. З перших днів повномасштабного вторгнення він лікував українок та приймав пологи під обстрілами.
Наприкінці 2022 року Сергій Бакшеєв створив свій власний проєкт, який назвав “Жінкомобіль” (“Feminіne shuttle”). Це автівка експертного класу для обстеження жінок на деокупованих і прифронтових територіях. У “Жінкомобілі” облаштоване гінекологічне крісло та є усі необхідні прилади для огляду.
Нещодавно у лікаря діагностували рак підшлункової залози, у вересні 2024 він переніс операцію та проходив курси хіміотерапії. Попри це продовжив допомагати людям. До прикладу, навіть із післяопераційними дренажами, вирушив у місію разом із медиками-волонтерами “FRIDA Ukraine” на Сумщину.
За попередньої домовленості журналісти мають змогу поспілкуватись із Сергієм у Києві або під час виїзних місій.
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери надають постраждалим внаслідок бойових дій українцям висококваліфіковану медичну допомогу.
Засновниця благодійного фонду “Repower” Марина Садикова до повномасштабного вторгнення займалась організацією івентів. Після 24 лютого 2022 року разом з командою взялася допомагати військовим. Через активну волонтерську роботу жінка почала відчувати психологічне виснаження та постійну тривогу. Тож вирушила до Карпат, щоб відновитися. Цей досвід спонукав Марину започаткувати програму психологічної підтримки: спершу хотіла допомагати таким же військовим волонтерам, але фінансові ресурси фонду були обмежені. Тому команда вирішила спрямувати увагу на медиків, які рятують життя бійців на фронті.
Так у Києві з’явився проєкт “Repower”, який відновлює ментальне здоров’я українських бойових медиків. Команда Марини створила сталу програму психологічної допомоги – 10-денний ретрит у Швеції, Данії та Іспанії. Разом з медиками за кордон їдуть також українські психологи. 10-денна програма складається з психологічних вправ, індивідуальних зустрічей, зборів, арт-терапії, музичної терапії тощо. Нині БО вдалося організувати 12 поїздок для 847 учасників.
Після завершення ретриту журналісти матимуть змогу поспілкуватися з Мариною Садиковою та учасниками проєкту онлайн або офлайн, за попередньою домовленістю.
Лариса Загрива присвятила 25 років освіті. Жінка працювала вчителькою, а у 2022-му році очолила Центр надання соціальних послуг на Чернігівщині. З початком повномасштабної війни селище Михайло-Коцюбинське, де жила і працювала Лариса, опинилося в окупації. 37 днів жінка продовжувала ходити на роботу і опікуватися людьми похилого віку, які залишилися у селищі. Лариса ховала від росіян документи, п’ять разів опинялася під прицілом. Окупанти приходили в її дім серед ночі, допитували чоловіка Лариси.
Після звільнення Михайло-Коцюбинського завдяки підтримці Програми розвитку ООН Ларисі вдалося заснувати Університет третього віку. Нині там функціонує вже декілька напрямків навчання: факультет здорового способу життя, факультет філософії та факультет декоративно-прикладного мистецтва. Окрім цього, Лариса створила проєкт мобільно-соціальної допомоги: Чернігівщиною курсує авто з волонтерами, які допомагають мешканцям по господарству. Також в Університеті віднедавна функціонує простір життєстійкості, де жінки, діти, ВПО та ті, хто постраждав від війни, можуть індивідуально працювати з психологом або ж відвідувати групи підтримки.
Довідково: До 6 квітня 2022 року Сили оборони повністю звільнили Чернігівську область.
19 березня відбудеться одноденна місія FRIDA Ukraine до дитбудинку в місті Тараща, що на Київщині. Це буде другий виїзд медичних волонтерів до цієї установи. У дитбудинку мешкає близько 70 дітей шкільного віку: у когось батьки позбавлені батьківських прав, хтось має певні діагнози (такі як аутизм, синдром Дауна тощо).
У складі команди волонтерів: педіатр, дерматовенеролог, дитячий невролог, офтальмолог, дитячий ендокринолог, лікар УЗД, хірург/уролог, психолог, отоларинголог.
Важливо: У фото- та відеоматеріалах не можна буде брати крупним планом обличчя дітей (дозволений загальний план або зйомка дітей ззаду, чи у профіль).
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери надають постраждалим внаслідок бойових дій українцям висококваліфіковану медичну допомогу.
Марина Котлобай – лікарка-дерматологиня, починала у FRIDA (українсько-ізраїльська місія медичних волонтерів), як лікарка-волонтерка, сьогодні ж – одна із капітанів виїзних місій.
Марина родом з міста Хрустальний, що на Луганщині (місто окуповане з весни 2014 року). Після 2014-го вона вимушено переїхала до Харкова, а звідти згодом у Сіверськодонецьк на Луганщині (місто окуповане з червня 2022 року). З початком повномасштабного вторгнення їй знову довелося покинути дім – разом із батьками Марина виїхала за кордон. Однак, вже за кілька місяців повернулась, аби розпочати нове життя у столиці.
Журналісти можуть поспілкуватись з Мариною у Києві, онлайн або під час виїздів місій FRIDA.
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери забезпечують українців, що постраждали внаслідок бойових дій, високоякісною медициною.
Благодійний фонд “Волонтерська спілка ПОРУЧ” спільно з партнерами запустив проєкт автоматичних годівничок для котів та собак поблизу лінії фронту. Його мета – забезпечити безперебійне харчування для тварин навіть у тих місцях, звідки люди змушені тікати від обстрілів.
Годівнички – це спеціальні конструкції, що автоматично видають корм, зберігаючи його сухим. Волонтери уже встановили 100 автоматичних годівничок у Донецькій області. Шанс на життя отримали понад 500 безпритульних тварин.
На жаль, із наступом російських військ частина годівничок опинилася на окупованій території.
За попередньої домовленості, журналісти мають змогу поспілкуватись із волонтерами БФ у Києві, побачити як функціонує годівничка, отримати фото та відеоматеріали. За можливості, поспілкуватись у онлайн-форматі із жителями Донеччини, які стежать за годівничками.