Теми за тегом: постраждалі
Чоловік Анни — Ілля — наполовину українець, наполовину грузин. Родина його матері змушена була тікати від війни в Абхазії, тож його дитинство минуло в Україні.
У 2014 році Ілля розпочав строкову службу, а коли росія окупувала Крим та атакувала Україну на Сході, добровільно вирушив воювати на Донеччину. Ілля демобілізувався у 2015 році. Згодом познайомився із Анною, одружився, у пари народилася донечка Поліна.
24 лютого 2022 року сім’я прокинулася від вибухів. З перших днів повномасштабного вторгнення Ілля захищав Київщину, брав участь у звільненні Чернігівщини та Сумщини. Його побратими розповідають, як чоловік підбивав ворожі гелікоптери, допомагав розвідгрупам і захищав позиції навіть у найнебезпечніших умовах.
Під час одного із завдань бійця тяжко поранило, його не змогли евакуювати із поля бою. Родина Іллі переконана, що його заслуги мають бути визнані на найвищому рівні. Дружина докладає всіх зусиль, щоб домогтися для чоловіка звання Героя України, адже його подвиги — це приклад мужності та самопожертви заради країни.
Довідково: Нині сім’єю опікується благодійний фонд “Діти Героїв”. Він допомагає дітям, які втратили одного чи обох батьків внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Фонд надає фінансову допомогу, психологічну та юридичну підтримку, сприяє освіті та розвитку дітей до їхнього повноліття.
Учасники національної збірної команди України на Іграх Нескорених-2025 Олександр Андрощук та Олексій Тюнін розпочинають набір на тренування з регбі на кріслах колісних для військових та ветеранів у Києві.
В Україні такі тренування проходитимуть вперше. Це чудова можливість для воїнів спробувати себе в адаптивному спорті, який:
- допомагає у фізичному та емоційному відновленні;
- дарує незабутні емоції від командної гри;
- дозволяє відчути підтримку побратимів та насолодитися перебуванням у колі своїх.
До Cил Оборони України Микола Шот доєднався у березні 2022 року. Воював у складі бригади “Холодний Яр”. А важке поранення отримав торік у лютому поблизу Часового Яру на Донеччині. Боєць втратив руки і ноги.
Вже кілька місяців Микола вчиться користуватися протезами, з чоловіком працює команда Національного реабілітаційного центру UNBROKEN у Львові.Попри втрату кінцівок, ветеран веде активне життя та налаштований на участь у Паралімпійських іграх. Нині Микола чекає, коли протезисти виготовлять для нього спеціальні бігові протези.
Єдиний опіковий центр у західних областях, де приймають найважчих дітей, відтепер може залишати їх на лікування вдома — в Україні. А не відправляти за кордон, як це було раніше. У Дитячій Лікарні Святого Миколая у Львові нарешті мають все необхідне для порятунку маленьких пацієнтів з опіками. 28 березня там відбудеться відкриття оновленого дитячого опікового центру.
Щороку в Україні близько 12 тисяч дітей отримують опіки. Війна лише посилила цю проблему, адже кожне мінно-вибухове поранення супроводжується важкими термічними травмами.
Нині у Лікарні Святого Миколая є все необхідне для порятунку дітей з опіками: дороговартісне обладнання для виходжування в реанімації, спеціальне опікове ліжко, окрема перевʼязувальна та лазер для шліфування післяопікових рубців.
На відкриття відділення завітають пацієнти. Серед них і п’ятикласник Роберт, який спробував повторити популярний ТікТок-тренд і зробив саморобну петарду. В результаті — отримав важкий хімічний опік обличчя.
На відкритті відділення у представників ЗМІ буде можливість поспілкуватися із Робертом та іншими дітьми, які отримали термічні травми за різних обставин. А також — з їхніми батьками, лікарями та представниками соціально-відповідального бізнесу. Перед відкриттям відділення у журналістів додатково буде можливість відвідати тренінг від опікових хірургів Лікарні Святого Миколая, який вони проведуть львівським школярам і вчитимуть їх надавати першу допомогу при опіках. А також розкажуть про небезпеку ТікТок-тренду.
На подію необхідно зареєструватись.
Віктор Шемедюк – ветеран ЗСУ з Луцька. Чоловік мобілізувався у перші дні повномасштабного вторгнення. Ветеран воював на Луганщині, Донеччині та Харківщині. Під час харківського контрнаступу у вересні 2022-го отримав поранення і втратив ліву ногу вище коліна.
Після лікування Віктор пройшов реабілітацію та опанував протез. Своєю найбільшою підтримкою чоловік називає дружину та доньок, які пройшли цей шлях разом з ним. Віктор вирішив започаткувати власну справу, яка приносила б не лише прибуток, а й користь спільноті. Відтак, зайнявся встановленням зарядних станцій з сонячними панелями для електроавтомобілів.
Завдяки підтримці Українського ветеранського фонду Віктору вдалося започаткувати проєкт “Еко павер. Заряджаємо електромобілі від сонця”. На грантові кошти ветеран придбав потужні та швидкі зарядні станції і сонячні панелі. Нині скористатися станціями Віктора можна у селі на Волині, втім незабаром чоловік планує масштабувати проєкт і встановити панелі у Луцьку.
Поспілкуватися з Віктором Шемедюком можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
На Львівщині військові з ампутаціями займаються велореабілітацією. Це унікальна можливість для захисників повернутися до активного життя, відновити фізичну форму та відчути свободу руху.
Заняття відбуваються у супроводі фізичного терапевта. Велосипеди для тренувань передали благодійники із Нідерландів. До першого заняття долучились 10 захисників із ампутаціями верхніх і нижніх кінцівок. Серед них і ветерани з протезами.
Наступне заняття із велореаблітації відбудеться у суботу 29 березня, у Львові.
За попередньої домовленості журналісти мають змогу висвітлити заняття.
Довідково: Велореабілітацію реалізують БФ “Із янголом на плечі” разом із ГО “Спортивний клуб Сила нації”, ДНП “Центр комплексної реабілітації “Галичина” та Львівським муніципальним мистецьким центром.
Віталію Лихобицькому – 38 років. Чоловік родом з Волині, але останні 13 років живе у столиці. До повномасштабного вторгнення займався власним бізнесом, пов’язаним з будівельною технікою.
24 лютого 2022-го року Віталій вивіз родину на Волинь, а незабаром мобілізувався до територіальної оборони. Воював на Донеччині та Луганщині, зокрема, поблизу Серебрянського лісу та Кремінної.
2-го травня 2023-го року Віталій отримав важке поранення – ворожий снайпер поцілив у тепловізор, який тримав боєць. Військовий втратив око і найбільше хвилювався, як відреагують на травму рідні і чи не злякається його маленька донечка.
Віталій потрапив до програми реабілітації “Неопалимі”. Ветерану зробили операцію на оці, встановили протез і взялися за лазерне шліфування швів. Чоловік каже, що нині люди вже не одразу зауважують його поранення.
Поспілкуватися з Віталієм Лихобицьким можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
Довідково: “Неопалимі” — це національна програма зовнішньої реабілітації людей, що постраждали внаслідок війни. В рамках проєкту кожен, хто цього потребує, має змогу отримати безоплатне лікування опіків чи рубців непобутового характеру.
Вікторія Дідовець – старша медична сестра відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій НДСЛ “Охматдит”, яка постраждала під час ракетного удару по лікарні 8 липня 2024 року. Вікторія евакуювала дітей, що перебували на діалізі, до укриття. У цей момент ракета влучила в лікарню.
Коли жінку привезли до операційної, у неї майже не було пульсу. У Вікторії діагностували перелом кісток тазу, відкритий перелом бедра, розрив печінки, травму вуха та обличчя. Вже понад 8 місяців медикиня проходить лікування та бореться за повернення до повноцінного життя.
За попередньої домовленості спілкування із Вікторією можливе у Києві, або у онлайн-форматі.
Довідково: 8 липня 2024 року у дитячу лікарню “Охматдит” влучила російська крилата ракета Х-101. Під час російського ракетного удару там перебували 627 дітей.
Внаслідок ворожої атаки загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка). 35 осіб отримали поранення, з них 9 дітей. 10 липня, у столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по “Охматдиту” був у критичному стані в реанімації.
Щоб нагадати про захисників “Азовсталі” та інших військових, які досі перебувають у ворожому полоні, мирні заходи заплановані у 24 містах.
22 березня акції відбудуться в Охтирці, Чернігові, Арбузинці, Вінниці, Ірпені, Світловодську, Харкові, Дніпрі, Павлограді та Обухові.
23 березня заходи заплановані у Києві, Південноукраїнську, Умані, Кролевці, Коропі, Овручі, Кременчуці, Черкасах, Миколаєві, Прилуках, Долинському, Острозі, Шостці, Одесі, Броварах, Івано-Франківську, Чернівцях, Коростені, Ужгороді, Харкові, Лозовій, Полтаві, Бердичеві та Кропивницькому.
Організаторами заходів є родини військовополонених Маріупольського гарнізону. До участі в акціях часто долучаються і самі звільнені з полону українці.
Сергій Бакшеєв — лікар з положництва (акушерства) і жінкознавства, репродуктолог, лікар загальної практики. А також кандидат медичних наук та медичний волонтер. З перших днів повномасштабного вторгнення він лікував українок та приймав пологи під обстрілами.
Наприкінці 2022 року Сергій Бакшеєв створив свій власний проєкт, який назвав “Жінкомобіль” (“Feminіne shuttle”). Це автівка експертного класу для обстеження жінок на деокупованих і прифронтових територіях. У “Жінкомобілі” облаштоване гінекологічне крісло та є усі необхідні прилади для огляду.
Нещодавно у лікаря діагностували рак підшлункової залози, у вересні 2024 він переніс операцію та проходив курси хіміотерапії. Попри це продовжив допомагати людям. До прикладу, навіть із післяопераційними дренажами, вирушив у місію разом із медиками-волонтерами “FRIDA Ukraine” на Сумщину.
За попередньої домовленості журналісти мають змогу поспілкуватись із Сергієм у Києві або під час виїзних місій.
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери надають постраждалим внаслідок бойових дій українцям висококваліфіковану медичну допомогу.