Теми за тегом: лікарі
Єдиний опіковий центр у західних областях, де приймають найважчих дітей, відтепер може залишати їх на лікування вдома — в Україні. А не відправляти за кордон, як це було раніше. У Дитячій Лікарні Святого Миколая у Львові нарешті мають все необхідне для порятунку маленьких пацієнтів з опіками. 28 березня там відбудеться відкриття оновленого дитячого опікового центру.
Щороку в Україні близько 12 тисяч дітей отримують опіки. Війна лише посилила цю проблему, адже кожне мінно-вибухове поранення супроводжується важкими термічними травмами.
Нині у Лікарні Святого Миколая є все необхідне для порятунку дітей з опіками: дороговартісне обладнання для виходжування в реанімації, спеціальне опікове ліжко, окрема перевʼязувальна та лазер для шліфування післяопікових рубців.
На відкриття відділення завітають пацієнти. Серед них і п’ятикласник Роберт, який спробував повторити популярний ТікТок-тренд і зробив саморобну петарду. В результаті — отримав важкий хімічний опік обличчя.
На відкритті відділення у представників ЗМІ буде можливість поспілкуватися із Робертом та іншими дітьми, які отримали термічні травми за різних обставин. А також — з їхніми батьками, лікарями та представниками соціально-відповідального бізнесу. Перед відкриттям відділення у журналістів додатково буде можливість відвідати тренінг від опікових хірургів Лікарні Святого Миколая, який вони проведуть львівським школярам і вчитимуть їх надавати першу допомогу при опіках. А також розкажуть про небезпеку ТікТок-тренду.
На подію необхідно зареєструватись.
Вікторія Дідовець – старша медична сестра відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій НДСЛ “Охматдит”, яка постраждала під час ракетного удару по лікарні 8 липня 2024 року. Вікторія евакуювала дітей, що перебували на діалізі, до укриття. У цей момент ракета влучила в лікарню.
Коли жінку привезли до операційної, у неї майже не було пульсу. У Вікторії діагностували перелом кісток тазу, відкритий перелом бедра, розрив печінки, травму вуха та обличчя. Вже понад 8 місяців медикиня проходить лікування та бореться за повернення до повноцінного життя.
За попередньої домовленості спілкування із Вікторією можливе у Києві, або у онлайн-форматі.
Довідково: 8 липня 2024 року у дитячу лікарню “Охматдит” влучила російська крилата ракета Х-101. Під час російського ракетного удару там перебували 627 дітей.
Внаслідок ворожої атаки загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка). 35 осіб отримали поранення, з них 9 дітей. 10 липня, у столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по “Охматдиту” був у критичному стані в реанімації.
Сергій Бакшеєв — лікар з положництва (акушерства) і жінкознавства, репродуктолог, лікар загальної практики. А також кандидат медичних наук та медичний волонтер. З перших днів повномасштабного вторгнення він лікував українок та приймав пологи під обстрілами.
Наприкінці 2022 року Сергій Бакшеєв створив свій власний проєкт, який назвав “Жінкомобіль” (“Feminіne shuttle”). Це автівка експертного класу для обстеження жінок на деокупованих і прифронтових територіях. У “Жінкомобілі” облаштоване гінекологічне крісло та є усі необхідні прилади для огляду.
Нещодавно у лікаря діагностували рак підшлункової залози, у вересні 2024 він переніс операцію та проходив курси хіміотерапії. Попри це продовжив допомагати людям. До прикладу, навіть із післяопераційними дренажами, вирушив у місію разом із медиками-волонтерами “FRIDA Ukraine” на Сумщину.
За попередньої домовленості журналісти мають змогу поспілкуватись із Сергієм у Києві або під час виїзних місій.
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери надають постраждалим внаслідок бойових дій українцям висококваліфіковану медичну допомогу.
Геннадій Стукало — лікар-анестезіолог, завідувач анестезіологічного відділення Чернігівської обласної лікарні. З початку повномасштабного вторгнення рф цілодобово перебував у лікарні.
У найважчі дні оточення, протягом години у лікарню привезли понад 50 поранених, які потребували оперативного втручання. Без світла, тепла, водопостачання, під час артобстрілів та бомбардувань чоловік разом з іншими лікарями та медперсоналом рятували пацієнтів і навіть проводили надскладні операції.
Під час оперативних втручань доводилося підсвічувати операційну підручними засобами (налобні та звичайні ліхтарики, мобільні телефони), оскільки постійно траплялися перебої з освітленням. Щоб зігріти поранених, їх обкладали пластиковими пляшками з теплою водою.
Журналісти мають змогу поспілкуватись із лікарем у офлайн та онлайн форматі.
Довідково: До 6 квітня 2022 року Сили оборони повністю звільнили Чернігівську область від російських окупантів.
Засновниця благодійного фонду “Repower” Марина Садикова до повномасштабного вторгнення займалась організацією івентів. Після 24 лютого 2022 року разом з командою взялася допомагати військовим. Через активну волонтерську роботу жінка почала відчувати психологічне виснаження та постійну тривогу. Тож вирушила до Карпат, щоб відновитися. Цей досвід спонукав Марину започаткувати програму психологічної підтримки: спершу хотіла допомагати таким же військовим волонтерам, але фінансові ресурси фонду були обмежені. Тому команда вирішила спрямувати увагу на медиків, які рятують життя бійців на фронті.
Так у Києві з’явився проєкт “Repower”, який відновлює ментальне здоров’я українських бойових медиків. Команда Марини створила сталу програму психологічної допомоги – 10-денний ретрит у Швеції, Данії та Іспанії. Разом з медиками за кордон їдуть також українські психологи. 10-денна програма складається з психологічних вправ, індивідуальних зустрічей, зборів, арт-терапії, музичної терапії тощо. Нині БО вдалося організувати 12 поїздок для 847 учасників.
Після завершення ретриту журналісти матимуть змогу поспілкуватися з Мариною Садиковою та учасниками проєкту онлайн або офлайн, за попередньою домовленістю.
19 березня відбудеться одноденна місія FRIDA Ukraine до дитбудинку в місті Тараща, що на Київщині. Це буде другий виїзд медичних волонтерів до цієї установи. У дитбудинку мешкає близько 70 дітей шкільного віку: у когось батьки позбавлені батьківських прав, хтось має певні діагнози (такі як аутизм, синдром Дауна тощо).
У складі команди волонтерів: педіатр, дерматовенеролог, дитячий невролог, офтальмолог, дитячий ендокринолог, лікар УЗД, хірург/уролог, психолог, отоларинголог.
Важливо: У фото- та відеоматеріалах не можна буде брати крупним планом обличчя дітей (дозволений загальний план або зйомка дітей ззаду, чи у профіль).
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери надають постраждалим внаслідок бойових дій українцям висококваліфіковану медичну допомогу.
Марина Котлобай – лікарка-дерматологиня, починала у FRIDA (українсько-ізраїльська місія медичних волонтерів), як лікарка-волонтерка, сьогодні ж – одна із капітанів виїзних місій.
Марина родом з міста Хрустальний, що на Луганщині (місто окуповане з весни 2014 року). Після 2014-го вона вимушено переїхала до Харкова, а звідти згодом у Сіверськодонецьк на Луганщині (місто окуповане з червня 2022 року). З початком повномасштабного вторгнення їй знову довелося покинути дім – разом із батьками Марина виїхала за кордон. Однак, вже за кілька місяців повернулась, аби розпочати нове життя у столиці.
Журналісти можуть поспілкуватись з Мариною у Києві, онлайн або під час виїздів місій FRIDA.
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери забезпечують українців, що постраждали внаслідок бойових дій, високоякісною медициною.
14 березня 2022 року Сергій Прищепа називає своїм другим днем народження. Того дня він із сім’єю намагався виїхати з окупованої території в Чернігівській області, але потрапив під обстріл. Автомобіль згорів вщент, а він сам дивом залишився живим.
Сергій уже понад рік проходить реабілітацію. Процес відновлення складний і тривалий, але чоловік не втрачає сили духу. Зараз він не просто повернувся у форму, а навіть став сильнішим: завдяки наполегливим тренуванням підіймає більшу вагу, ніж до поранення.
Довідково: Сергій Прищепа є учасником програми “Неопалимі”. Це національна програма безоплатної зовнішньої реабілітації й лікування травм, опіків та рубців для людей, які постраждали внаслідок війни.
До 6 квітня 2022 року Сили оборони повністю звільнили Чернігівську область від російських окупантів.
Проєкт львівської репродуктологині, 4-разової переможниці Fertility Award, Любові Михайлишин “Збережи свою ДНК для майбутнього” присвячений безоплатній кріоконсервації яйцеклітин для 20 жінок-військових, які щодня ризикують життям. У проєкті можуть взяти участь жінки від 21 до 41 років.
Наразі заявки вже подали 50 охочих. До 31 березня триватиме реєстрація та відбуватимуться консультації. Програма працюватиме до кінця 2025 року.
За попередньої домовленості, журналісти мають змогу поспілкуватись із Любов’ю Михайлишин у Львові або у онлайн-форматі та за можливості — із учасницями проєкту.
Довідково: Проєкт “Збережи свою ДНК для майбутнього” реалізується за підтримки гранту L’Oréal Paris та UNFPA Україна (Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні).
Схожі програми успішно діють у США (Fertility Preservation Program) та Ізраїлі. Адже, за даними американських науковців, у військових спостерігається значне зниження репродуктивного потенціалу (порівняно з контрольною групою) навіть за відсутності тілесних ушкоджень. Негативний вплив здійснює хронічний стрес.
І якщо кріоконсервація сперми військовослужбовців репродуктивного віку не потребує тривалого часу та медичного втручання, то з жінками процес складніший. Для збереження яйцеклітин необхідні: первинна консультація репродуктолога; стимуляція суперовуляції із застосуванням спеціальних препаратів; вилучення яйцеклітин з яєчників; кріоконсервація та зберігання ооцитів.
Киянин Петро Красицький двічі долучався до лав Збройних Сил України: у 2015 служив у 25-й окремій повітрянодесантній бригаді, а з початком повномасштабного вторгнення став на захист держави у складі 72-ї окремої механізованої бригади. Під час служби боєць переніс два інсульти, після чого проходив тривале лікування і реабілітацію в Україні та Чехії.
Увесь цей час Петра підтримувала його сімейна лікарка Юлія Барболіна. Саме вона викликала швидку допомогу, коли ветеран прийшов до неї на прийом із повторним інсультом.
Разом вони вирішили заснувати медичний центр. Ідея швидко переросла в реальний проєкт — медичний центр “Разом” у Києві. Нещодавно центру виповнився рік.
Юлія є медичною директоркою центру, консультує пацієнтів і проводить УЗД-діагностику. Сучасний УЗД-апарат для медичного центру придбали завдяки гранту від Українського ветеранського фонду.
Отримати медичну допомогу в клініці Петра Красицького можуть як цивільні, так і військові. У визначені дні тут проводять безоплатні медогляди для військових, а також надають 20% знижки для військових, ветеранів, членів їхніх сімей і родин загиблих захисників.
За попередньої домовленості, журналісти мають змогу поспілкуватись із Петром та Ольгою.