Теми за тегом: Миколаїв
5 березня у Миколаєві відкриють укриття у одній з гімназій міста. Сховище відновили волонтери “Добробату”. Вони виконали демонтаж, зміцнення стін, заміну підлоги та стелі. Ремонт, що тривав близько 3 місяців, профінансувала міжнародна організація “Nova Ukraine”.
Укриття має стати безпечним простором для 400 дітей та працівників закладу. Це вже друге сховище гімназії, відновлене для переходу школи на офлайн-навчання.
Спікери:
- Михайло Брижко, керівник регіонального розвитку ГО “Добробат”,
- Юрій Осіпов, координатор миколаївського осередку ГО “Добробат”,
- Представники організації “Nova Ukraine”,
- керівництво гімназії.
На захід необхідно акредитуватись.
Катерина Пісна – дружина військовослужбовця ЗСУ, яка нині керує соціальною автомайстернею у Миколаєві (місті на Півдні України). Відколи коханий Катерини мобілізувався до Сил Оборони, подружжя думало над тим, чим будуть займатися після повернення чоловіка до цивільного життя.
Подружжя вирішило відкрити станцію технічного обслуговування авто. Для того, щоб запустити бізнес, подалися на грант і отримали кошти. Однією з умов фінансування стала соціальна складова бізнесу. Тож Катерина разом з чоловіком придбали шість установок для ручного керування, щоби встановлювати їх в авто людей з ампутацією нижніх кінцівок. Переобладнувати машини для клієнтів із інвалідністю будуть безкоштовно.
Одна така система коштує 12 тисяч гривень. Чотири з наявних установок розіграють серед випускників автошколи для людей з інвалідністю. Далі подружжя буде закуповувати ці установки за заявками. Нині на СТО працює один автомайстер з помічником. У майбутньому Катерина з чоловіком планують відкрити і автомагазин.
Поспілкуватися з Катериною Пісною можна онлайн або ж офлайн у Миколаєві за попередньою домовленістю.
- Чи проводять гуманітарне розмінування взимку? Якщо так, то як погодні умови впливають на роботу демінерів?
- Чи працюють розмінувальники, коли сніжить і чи можна щось знайти під покровом снігу?
- Як гріються самі у полі та чи правда, що навіть підігрівають ґрунт, щоб продовжити вкрай необхідну роботу з очищення земель?
Про все це можна дізнатися і побачити на власні очі, домовившись про медіа-візит в одній з областей, де працює HALO Ukraine – Київській, Чернігівській, Харківській, Миколаївській або Херсонській.
Довідково: The HALO Trust Ukraine — українська програма найбільшої неурядової некомерційної організації з гуманітарного розмінування у світі The HALO Trust. З початку повномасштабного вторгнення рф вони очистили 6 000 000 м² землі.
Катерина та Артем Собченко одружилися у 2016 році. За рік у них народився син Артем. Згодом пара розлучилися, але вони зберегли теплі та дружні стосунки.
Коли розпочалася повномасштабна війна, Катерина із сином були вдома у Миколаєві (місті на Півдні України). Жінка збиралась на роботу, аж раптом почула вибухи.
Артем Собченко все своє життя присвятив військовій справі. Під час АТО служив у морській піхоті, але потім був змушений звільнитися через проблеми зі здоров’ям. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, чоловік одразу ж вирушив до військкомату, але отримав відмову. Та це не зупинило Артема. Він захищав рідний Миколаїв як доброволець та допомагав евакуювати людей із Маріуполя, а згодом долучився до 77-ї бригади ДШВ, як медик та головний сержант взводу.
Під час боїв за Соледар Артем врятував 15 своїх побратимів, за що здобув звання Героя України з нагрудним знаком “Золота зірка” та був нагороджений орденом “За мужність”. Чоловік також брав участь в обороні Бахмута і під час одного з боїв врятував життя побратима, але сам не повернувся з поля бою.
Катерина отримала звістку про загибель Артема, коли їхній син готувався йти до першого класу. Хлопчик замкнувся в собі та впав у глибоку депресію. Він майже увесь час мовчав та плакав, а коли наважувався вимовити кілька слів, то заїкався. Жінка звернулась у БФ “Діти Героїв”. Артем почав працювати з психологом та відвідувати заняття з арт-терапії. Завдяки цьому він почав поступово повертатися до нормального життя. Тепер дитина більше розмовляє і навіть усміхається.
Довідково: Благодійний фонд “Діти Героїв” допомагає дітям, які втратили одного чи обох батьків внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Фонд надає фінансову допомогу, психологічну та юридичну підтримку, сприяє освіті та розвитку дітей до їхнього повноліття.
Аліна – волонтерка з Миколаївщини. Жінка виховує двох синів. З початком повномасштабної війни Аліна взялася за підтримку українських захисників, спершу разом з подругою готувала їжу і передавала на фронт. Трохи згодом в Аліни з’явилася автівка, якою волонтерка особисто завозить на передову допомогу для бійців.
Аліна започаткувала благодійний фонд і назвала його за власним позивним “Незламна киця”. Жінка каже, що “кицею” її називали ще зі школи, а от “Незламна” додалося вже трохи згодом. У приміщенні благодійного фонду Аліна зберігає усе, що вдається придбати, зібрати та приготувати. Адже її фонд не полишив приготування їжі та сухпайків для захисників та захисниць.
Також Аліна має окрему кімнату, у якій зберігає важливі для себе речі: підписані прапори, гільзи, грамоти, подяки, сувеніри від бійців. Є там і стяг з фотографією її брата, який загинув 17 березня 2024-го року від влучання ворожого дрона.
Аліна перебуває у Новій Одесі, що на Миколаївщині. Волонтерка готова до спілкування з журналістами, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
28-29 жовтня 2024 року відбудеться престур у Миколаївську область, де волонтери міжнародного гуманітарного проєкту “Let’s do it Ukraine SOS” покажуть оновлені укриття у двох навчальних закладах. Ці заклади зазнали значних пошкоджень через повінь, що виникла після підриву Каховської ГЕС.
У межах престуру волонтери також передадуть у постійне користування осушувачі та очищувачі повітря, а також зарядні станції, що працюють без електропостачання. Їх отримають заклади, де вже завершився ремонт. Це обладнання допоможе забезпечити здорові та комфортні умови для навчання та використання шкільних укриттів у майбутньому.
Для журналістів буде організовано трансфер з Києва та назад. Необхідно акредитуватись.
Довідково: Відновлювальні роботи відбувались в рамках проєкту з ліквідації наслідків підриву дамби Каховської ГЕС “Подолання наслідків повені в Миколаївській та Херсонській областях, допомога домогосподарствам та об’єктам соціальної інфраструктури “Прибирання, дезінфекція, відновлювальні роботи, підготовка до зими” за сприяння AWO International та за фінансової підтримки Aktion Deutschland Hilft.
6 червня 2023 року російські військові підірвали дамбу Каховської ГЕС на Херсонщині. Це завдало Україні збитків на суму майже 14 млрд доларів. Про це йдеться у звіті “Оцінка потреб після аварії на греблі Каховської ГЕС”, підготовленому ООН та українським урядом.
Щоб допомогти дітям та їхнім батькам подолати психологічні наслідки війни, мобільні бригади психологів благодійного фонду “Голоси дітей” виїжджають у села та невеликі містечка, де немає фахівців, відповідних установ та стабільного громадського транспорту. Вони організовують індивідуальну та групову психологічну та психосоціальну допомогу дітям і батькам, які постраждали від війни (переселенцям, які мають зруйновані будинки та інші втрати).
За попередньої домовленості, журналісти мають змогу висвітлити групові заняття та поспілкуватися із учасниками (дітьми та їхніми батьками).
Зокрема, можна висвітлити роботу мобільних бригад психологів на Київщині (30 вересня — у модульному містечку для тимчасово переміщених осіб в с. Любимівка ), також на Миколаївщині та Львівщині.
Довідково: З початку широкомасштабного вторгнення 102 000 дітей та батьків отримали різні види допомоги. В Україні фонд “Голоси дітей” наразі керує 13 центрами та онлайн-лінією довіри, які надають безкоштовну психологічну підтримку. Понад 200 психологів і психотерапевтів працюють над тим, щоб зберегти дитинство і посмішки українських дітей.
Ірині Номеровській 30 років. Вона – дипломована економістка та мама 5-класниці Єви.
Навесні 2022 року родина Ірини потрапила під російську окупацію у рідному Херсоні (місті на Півдні України). Врятуватись змогли дивом, тікаючи повз ворожі блокпости. Дорогою на Київщину Ірина була вражена масштабами руйнувань та кількістю попереджувальних знаків про мінну небезпеку.
Через рік Ірина повернулась до сусіднього із Херсоном Миколаєва, де стала частиною родини “HALO Ukraine”. Сьогодні жінка вже керує групою нетехнічного обстеження, допомагаючи ідентифікувати небезпечні території на рідному Півдні.
Журналісти мають змогу поспілкуватись з Іриною на Миколаївщині.
Довідково: “The HALO Trust” – це найбільша міжнародна некомерційна організація, яка знешкоджує міни й вибухонебезпечні боєприпаси у 30 країнах та територіях світу упродовж 35 років.
Пасіку поблизу Миколаєва (міста на Півдні України) заснував ще батько Якова Федосова. Після смерті тата Яків продовжив його справу. До повномасштабного вторгнення хлопець закупив обладнання та збільшив кількість бджолиних сімей. З часом почав робити мед, витриманий на лікарських травах.
Проте з початком великої війни село, в якому перебувало господарство, опинилося в епіцентрі російського наступу. Щільні обстріли зруйнували будинок, частина вуликів згоріла, а окупанти викрали вже виготовлений мед.
Проте це не зупинило хлопця. Він роздав мед, який вцілив, військовим. Далі закупив ще меду у знайомих пасічників, і на його основі створив для бійців медову пасту, яка швидко поповнює запас енергії.
Нині Яків очікує на компенсацію за зруйноване майно від держави. Планує відбудувати дім та далі працювати над пасікою.
Яків Федосов перебуває на Миколаївщині. Готовий до спілкування з журналістами, як онлайн, так і офлайн.
До повномасштабного вторгнення Євгенія Кім із Миколаєва (місто на Півдні України) займалася іконописом. Втім, з першими вибухами у лютому 2022-го року, Євгенія відклала пензлика і почала волонтерити. А свою іконну майстерню перетворила на волонтерський хаб.
Спершу Євгенія евакуйовувала жінок та дітей з Миколаєва, а після загибелі друга долучилася до евакуації поранених з поля бою. Нині жінка співпрацює з місцевим Добровольчим формуванням територіальної громади, як доброволиця-парамедикиня. Зарплатні Євгенія не отримує, втім, має змогу їздити на передову та повертатися додому за власним бажанням. Євгенія не певна, що зможе знову займатися живописом після Перемоги.
Довідково: Євгенія Кім перебуває або у Миколаєві або на передовій. Парамедикиня готова до спілкування з журналістами, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.