Теми за тегом: військові
До повномасштабного вторгнення боєць на псевдо “Лєший” працював лісником, займався виготовленням меблів з дерева і не повʼязував себе з армією. Початок великої війни “Лєший” зустрів у Маріуполі, з першими обстрілами чоловік приєднався до територіальної оборони, займався евакуацією поранених та першою домедичною допомогою.
У березні 2022 року у трьох метрах від “Лєшого” впала 120-мм російська міна. Військовий втратив руку, але залишився живим.
Навіть у лікарні боєць хотів бути корисним для побратимів. Вже за кілька днів після поранення “Лєший” відкрив збір для свого підрозділу. Йому знадобився рік реабілітації, аби повернутися до війська — уже із протезом.
Поспілкуватися з “Лєшим” можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
7 квітня у Медіацентрі Україна Медійна ініціатива за права людини презентує дослідження “Взаємодія з військовими частинами та підтримка родин загиблих та зниклих безвісти військовослужбовців”. На заході говоритимуть про найбільш поширені проблеми, що постають перед родинами загиблих та зниклих безвісти бійців у взаємодії з військовими частинами й ТЦК та СП; а також як державі покращити взаємодію з сім’ями та зробити її менш травматичною.
Спікери:
– Олена Копіна, авторка аналітики, залучена експертка МІПЛ;
– Олена Бєлячкова, координаторка груп родин військовополонених та зниклих безвісти МІПЛ;
– Юлія Шарапанюк, голова об’єднання родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців;
– Дмитро Богатюк, начальник відділу Управління зниклих безвісти за особливих обставин Секретаріату Уповноваженого;
– Олег Нещадим, начальник управління пошукової роботи ЦУ ЦВС Генштабу ЗСУ.
На захід необхідно зареєструватись.
Чоловік Анни — Ілля — наполовину українець, наполовину грузин. Родина його матері змушена була тікати від війни в Абхазії, тож його дитинство минуло в Україні.
У 2014 році Ілля розпочав строкову службу, а коли росія окупувала Крим та атакувала Україну на Сході, добровільно вирушив воювати на Донеччину. Ілля демобілізувався у 2015 році. Згодом познайомився із Анною, одружився, у пари народилася донечка Поліна.
24 лютого 2022 року сім’я прокинулася від вибухів. З перших днів повномасштабного вторгнення Ілля захищав Київщину, брав участь у звільненні Чернігівщини та Сумщини. Його побратими розповідають, як чоловік підбивав ворожі гелікоптери, допомагав розвідгрупам і захищав позиції навіть у найнебезпечніших умовах.
Під час одного із завдань бійця тяжко поранило, його не змогли евакуювати із поля бою. Родина Іллі переконана, що його заслуги мають бути визнані на найвищому рівні. Дружина докладає всіх зусиль, щоб домогтися для чоловіка звання Героя України, адже його подвиги — це приклад мужності та самопожертви заради країни.
Довідково: Нині сім’єю опікується благодійний фонд “Діти Героїв”. Він допомагає дітям, які втратили одного чи обох батьків внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Фонд надає фінансову допомогу, психологічну та юридичну підтримку, сприяє освіті та розвитку дітей до їхнього повноліття.
Олег Лелякін став на захист України ще у 2014 році. Тоді долучився до добровольчого батальйону “Айдар”. На передовій вояк побачив, наскільки важливим є вміння надавати медичну допомогу у бойових умовах.
Після повернення до Києва Олег продовжив вивчати тактичну медицину. Згодом влаштувався інструктором у тренінговий центр, а з часом став викладачем з тактичної медицини у Національній академії внутрішніх справ.
25 лютого 2022 року Олег повернувся до війська. Брав участь у звільненні Київщини, воював на Миколаївському, Херсонському та Донецькому напрямках. Спершу працював бойовим медиком взводу, згодом став старшим бойовим медиком роти. У Бахмуті на Донеччині Олег отримав поранення і поступово почав втрачати слух. Врешті ветеран звільнився зі служби за станом здоров’я.
Олег опанував навичку читати по губах, навчився керувати власним голосом і незабаром став інструктором з тактичної медицини найбільшої української компанії з виробництва турнікетів “СІЧ”.
Поспілкуватися з Олегом Лелякіним можна як онлайн, так і офлайн у Києві, за попередньою домовленістю.
Учасники національної збірної команди України на Іграх Нескорених-2025 Олександр Андрощук та Олексій Тюнін розпочинають набір на тренування з регбі на кріслах колісних для військових та ветеранів у Києві.
В Україні такі тренування проходитимуть вперше. Це чудова можливість для воїнів спробувати себе в адаптивному спорті, який:
- допомагає у фізичному та емоційному відновленні;
- дарує незабутні емоції від командної гри;
- дозволяє відчути підтримку побратимів та насолодитися перебуванням у колі своїх.
Андрій Бакун – родом з Херсона. До повномасштабного вторгнення чоловік повʼязав своє життя із мореплавством, здобув диплом третього механіка. 23-го лютого 2022-го року Андрій повертався до рідного міста і в потязі дізнався про початок великої війни. Долучитися до війська одразу чоловік не міг, адже мав інвалідність, тож доєднався до муніципальної варти, втім вже після першого патруля, команда розійшлася.
1-го березня того ж року Андрій натрапив на підрозділ територіальної оборони. Допоміг їм дістатися укриття, залишити зброю та вийти у місто, як цивільні. Один з бійців – Олег Лещина, відмовився складати зброю і Андрій вирішив сховати його в будинку своєї родини. Протягом чотирьох місяців чоловік переховувався, аж поки його не зуміла забрати сестра.
Після звільнення Херсона Андрій налаштувався на службу, приховав свої документи про інвалідність і долучився до територіальної оборони. Незабаром під час одного з боїв поряд з Андрієм вибухнув снаряд, чоловік отримав важке поранення спинного мозку й грудного відділу хребта. Військового нагородили Золотим хрестом від головнокомандувача. Протягом двох років Андрій продовжує лікування та реабілітацію і планує повернутися до повноцінного життя. Також ветеран сподівається, що йому проведуть операцію та встановлять американський нейростимулятор, який дозволить позбутися болю, повернути чутливість і врешті стати на ноги.
Нині Андрій Бакун перебуває на реабілітації закордоном. Поспілкуватися з ветераном можна онлайн або офлайн після його повернення до України 25-го квітня, за попередньою домовленістю.
Довідково: Херсон росіяни окупували на початку повномасштабного вторгнення (1 березня 2022 року). ЗСУ звільнили місто від російських військових 11 листопада 2022 року. Окупанти продовжують регулярно обстрілювати місто.
3 квітня у Києві в рамках проєкту FOR FREEDOM відбудеться українська пре’єра документального фільму “Tommy Gun: On the Road to Kupyansk” (“Томмі Ган: На шляху до Куп’янська”). На ексклюзивний показ документального фільму запрошують Фонд R. T. Weatherman та Музей Війни.
Автор стрічки – Марк Джаннетт “Джино”, іноземний доброволець, який у 2022 році приєднався до Міжнародного легіону ГУР і взяв участь у трьох військових операціях. Однією з операцій було форсування Дніпра з метою подальшого відбиття Запорізької АЕС. Зокрема у боях поблизу Куп’янська, Джино отримав важке поранення, а його життя урятував Томас Гарріс (позивний “Томмі Ган”). На честь свого рятівника Джино й створив цей фільм, повернувшись до України після реабілітації, щоб зафіксувати реальність війни очима тих, хто бореться за свободу та незалежність.
Фільм уже здобув визнання на міжнародному рівні, отримавши численні нагороди та призи на престижних кінофестивалях.
Після показу глядачі зможуть поставити запитання режисеру Марку Джаннетту “Джино” та батькові загиблого воїна Томаса Гарріса. Вони приєднаються до обговорення в онлайн-форматі.
Журналістам необхідно акредитуватись на захід.
Довідково: Фонд R. T. Weatherman, відомий своєю діяльністю у підтримці України на міжнародному рівні, організовує цей показ у рамках масштабного проєкту FOR FREEDOM. Виставка FOR FREEDOM має на меті через документалістику привернути увагу до боротьби іноземних добровольців за свободу. Виставка триває до кінця травня в приміщенні монумента “Батьківщина-Мати”. Прем’єра фільму стане ще одним важливим кроком у донесенні правди про війну до широкої аудиторії та ролі в ній іноземних добровольців.
“Монтажник сонячних електростанцій” — це курс для ветеранів програми UNIT 6.0 проєкту Reskilling Ukraine. Під час курсу учасники ознайомляться із основними елементами та принципами функціонування автономних, мережевих і гібридних сонячних електростанцій, а також дізнаються, як обирати необхідне обладнання для кожного типу системи. Вивчатимуть процес монтажу сонячних панелей, налаштування інвертора та підключення сонячної електростанції.
Участь у програмі є повністю безоплатною. Навчання відбуватиметься у Києві з 14 квітня по 2 травня.
Довідково: Програма UNIT 6.0 створена для ветеранів, аби надати їм більше можливостей професійного розвитку на шляху до повернення до цивільного життя.
Reskilling Ukraine — проєкт шведської неприбуткової організації Beredskapslyftet, що реалізується в Україні. Фокус діяльності — безоплатні навчальні програми для жінок та ветеранів, що допоможуть розпочати кар’єру в новій сфері.
12 квітня у Києві відбудеться унікальна подія — фестиваль “Сталева Варта”. Він поєднає спортивний турнір середньовічного бою, ветеранську інклюзивність і сімейний культурний відпочинок.
Мета заходу — підтримка ветеранів та популяризація історико-спортивного руху.
У рамках фестивалю пройде два турніри з середньовічного бою:
- Турнір для ветеранів-новачків “Лицарі нового часу”, де кожен охочий — незалежно від досвіду, фізичного стану чи рівня підготовки — зможе вийти на ристалище. Участь можуть брати чоловіки та жінки, зокрема люди з ампутаціями або на кріслах колісних. Усі учасники отримають необхідне обладнання та підтримку інструкторів. Тут діє правило зрівняння можливостей — бої проходять у безпечному форматі, орієнтованому на реабілітацію та згуртування.
- Професійний турнір у сталевих обладунках “Кубок КиївГрада” — видовищна частина події, де досвідчені бійці демонструватимуть майстерність.
Під час фестивалю будуть майстер-класи (каліграфія, плетіння кольчуг тощо), настільні середньовічні ігри (розваги для всієї родини у стилі стародавніх стратегій).
Довідково: Організатори заходу — Київмілітарі хаб, БугуртСіч та ГО ІПТ Київград. Фестиваль відбувається за підтримки Київської міської державної адміністрації та Українського ветеранського фонду.
Максим Кагал на псевдо “Пістон” отримав звання Герой України посмертно. Військовослужбовець був старшим лейтенантом ОЗСП “Азов”, служив командиром взводу вогневої підтримки 1-ї роти 1-го батальйону. Максим був Чемпіоном світу з кікбоксингу ISKA серед дорослих та володарем багатьох інших спортивних нагород. Боєць загинув 25 березня 2022 року під час оборони Маріуполя. Герою України було лише 30 років.
Забіг організовує ГО “Асоціація родин захисників “Азовсталі”.
На захід необхідно зареєструватися.