Теми за тегом: культура
9-20 квітня в Музеї історії міста Києва пройде виставка робіт французької художниці Фанні Лешевальє “In memoriam. Реальність крізь мистецтво” – проєкт, що об’єднує в собі мистецтво, документалістику та благодійність.
Виставка Фанні Лешевальє працює в техніці фотомонтажу, накладаючи світлини воєнних кореспондентів на репродукції класичних творів європейського живопису. У результаті народжуються разючі образи, які спонукають переосмислити трагедію, що розгортається на кордонах Європи.
Проєкт має декілька завдань:
- Створити новий інформаційний привід, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до війни в Україні та таким чином залучити додаткову допомогу.
- Розповісти історії тих, кого торкнулася війна, щоб максимально точно передати європейській аудиторії досвід українських воєнних реалій.
- Показати підтримку та солідарність ЄС з Україною.
- Зібрати кошти на створення освітньо-реабілітаційного хабу.
8 квітня відбудеться відкриття виставки для ЗМІ. Журналісти матимуть змогу поспілкуватись із французькою художницею.
На захід необхідно акредитуватись.
Довідково: Організатором виставки є благодійний фонд Solidarity, який фокусується на відбудові України та наданні допомоги постраждалим через війну.
9 квітня у Музеї історії міста Києва відбудеться презентація масштабної артінсталяції ORIGAMI for UKRAINE — фасад Музею прикрасить композиція з 5000 орігамі-птахів. Її автор — бельгійський дизайнер Шарль Кайсін, який співпрацював із Hermès, Rolls-Royce, Cartier та Ice-Watch. Кожен птах в інсталяції зроблений із металізованого паперу, що сяятиме на сонці, символізуючи українську незламність і прагнення до миру.
Урочисте відкриття артінсталяції на фасаді Музею історії міста Києва планується за участі київського міського голови Віталія Кличка та мера Брюсселя Філіпа Клоза. Інсталяція залишатиметься в Києві 90 днів.
Проєкт стартував у Брюсселі як благодійна ініціатива для збору коштів на лікування поранених українських військових у столичному “Медичному центрі реабілітації та паліативної допомоги”. Завдяки ініціативі вже зібрано близько 50 тисяч євро. Кошти будуть спрямовані на придбання необхідного медичного обладнання та матеріалів.
Компанію “Skeiron” започаткувала команда однодумців у Львові у 2016 році. Головна мета проєкту — збереження та популяризація культурної спадщини шляхом її оцифрування. Команда оцифровує визначні українські пам’ятки: як збережені, так і втрачені. Вірять — у майбутньому це допоможе змогу відновити ці споруди.
За час роботи фахівцям вдалося оцифрувати та відтворити понад 200 об’єктів, серед них памʼятки, які зруйнувала війна. Зокрема, компанія оцифрувала у ЗD-форматі зруйнований росією Драмтеатр у Маріуполі.
Поспілкуватися з представниками команди “Skeiron” можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
3 квітня у Києві в рамках проєкту FOR FREEDOM відбудеться українська пре’єра документального фільму “Tommy Gun: On the Road to Kupyansk” (“Томмі Ган: На шляху до Куп’янська”). На ексклюзивний показ документального фільму запрошують Фонд R. T. Weatherman та Музей Війни.
Автор стрічки – Марк Джаннетт “Джино”, іноземний доброволець, який у 2022 році приєднався до Міжнародного легіону ГУР і взяв участь у трьох військових операціях. Однією з операцій було форсування Дніпра з метою подальшого відбиття Запорізької АЕС. Зокрема у боях поблизу Куп’янська, Джино отримав важке поранення, а його життя урятував Томас Гарріс (позивний “Томмі Ган”). На честь свого рятівника Джино й створив цей фільм, повернувшись до України після реабілітації, щоб зафіксувати реальність війни очима тих, хто бореться за свободу та незалежність.
Фільм уже здобув визнання на міжнародному рівні, отримавши численні нагороди та призи на престижних кінофестивалях.
Після показу глядачі зможуть поставити запитання режисеру Марку Джаннетту “Джино” та батькові загиблого воїна Томаса Гарріса. Вони приєднаються до обговорення в онлайн-форматі.
Журналістам необхідно акредитуватись на захід.
Довідково: Фонд R. T. Weatherman, відомий своєю діяльністю у підтримці України на міжнародному рівні, організовує цей показ у рамках масштабного проєкту FOR FREEDOM. Виставка FOR FREEDOM має на меті через документалістику привернути увагу до боротьби іноземних добровольців за свободу. Виставка триває до кінця травня в приміщенні монумента “Батьківщина-Мати”. Прем’єра фільму стане ще одним важливим кроком у донесенні правди про війну до широкої аудиторії та ролі в ній іноземних добровольців.
12 квітня у Києві відбудеться унікальна подія — фестиваль “Сталева Варта”. Він поєднає спортивний турнір середньовічного бою, ветеранську інклюзивність і сімейний культурний відпочинок.
Мета заходу — підтримка ветеранів та популяризація історико-спортивного руху.
У рамках фестивалю пройде два турніри з середньовічного бою:
- Турнір для ветеранів-новачків “Лицарі нового часу”, де кожен охочий — незалежно від досвіду, фізичного стану чи рівня підготовки — зможе вийти на ристалище. Участь можуть брати чоловіки та жінки, зокрема люди з ампутаціями або на кріслах колісних. Усі учасники отримають необхідне обладнання та підтримку інструкторів. Тут діє правило зрівняння можливостей — бої проходять у безпечному форматі, орієнтованому на реабілітацію та згуртування.
- Професійний турнір у сталевих обладунках “Кубок КиївГрада” — видовищна частина події, де досвідчені бійці демонструватимуть майстерність.
Під час фестивалю будуть майстер-класи (каліграфія, плетіння кольчуг тощо), настільні середньовічні ігри (розваги для всієї родини у стилі стародавніх стратегій).
Довідково: Організатори заходу — Київмілітарі хаб, БугуртСіч та ГО ІПТ Київград. Фестиваль відбувається за підтримки Київської міської державної адміністрації та Українського ветеранського фонду.
5 квітня у Львові відбудеться велике відкриття року Молодіжної столиці Європи 2025. Це звання Львів здобув в конкуренції з десятками європейських міст. Вперше в історії України цей статус отримало саме українське місто.
Подія об’єднає молодь з різних куточків нашої країни, спікерів із різних галузей, лідерів думок і сучасних українських музикантів.
Довідково: Титул “Молодіжна столиця Європи” надається європейському місту терміном на один рік за результатами конкурсу. Львів здобув перемогу з четвертої спроби, двічі потрапивши до фіналу, і зрештою отримав цей статус у 2022 році.
Цей титул приносить місту значні переваги, зокрема: міжнародне визнання, нові партнерства та можливість посилити голос молоді в місцевому самоврядуванні. У 2025 році Львів, як 17-й володар цього звання, прийматиме гостей з різних країн Європи.
З початком повномасштабного вторгнення Ольга Толстая разом з мамою взялася доглядати за котами, яких покинули господарі у Харкові на Північній Салтівці. Аби мати кошти на підтримку великої кількості тварин, Ольга взялася майструвати українські традиційні прикраси. Протягом трьох років Ольга заробила та витратила на тварин понад 250 тисяч гривень.
Окрім того, що разом з мамою годують тварин, вони ще й намагаються опікуватися здоров’ям чотирилапих та шукати їм новий дім. За час великої війни жінкам вдалося стерилізувати 30 котів і ще стільки ж прилаштувати у нові родини.
Поспілкуватися з Ольгою Толстою можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.
Валентина Ганцева працює у бібліотеці села Солдатське на Сумщині понад 32 роки. За кілька місяців до повномасштабного вторгнення у бібліотеці зробили сучасний ремонт і придбали нове обладнання. Але будівля книгозбірні не витримала авіаудару росіян, які поцілили просто у центр окупованого села. Від бібліотеки залишився дах та стіни: всередині споруди усе пошкодила вибухова хвиля. Попри окупацію та роботу ворожої авіації Валентина разом з чоловіком взялася збирати вцілілі книжки та ховати їх у мішки з-під зерна. Жінці вдалося вивезти та врятувати понад 1000 примірників.
У квітні 2022 року українські військові деокупували село. Приміщення бібліотеки допомогла відновити благодійниця з Німеччини, і вже восени 2022-го року Валентина знову відкрила двері книгозбірні для читачів.
Довідково: До 11 квітня 2022 року тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив про повне відновлення контролю над державним кордоном у Сумській області.
Лариса Загрива присвятила 25 років освіті. Жінка працювала вчителькою, а у 2022-му році очолила Центр надання соціальних послуг на Чернігівщині. З початком повномасштабної війни селище Михайло-Коцюбинське, де жила і працювала Лариса, опинилося в окупації. 37 днів жінка продовжувала ходити на роботу і опікуватися людьми похилого віку, які залишилися у селищі. Лариса ховала від росіян документи, п’ять разів опинялася під прицілом. Окупанти приходили в її дім серед ночі, допитували чоловіка Лариси.
Після звільнення Михайло-Коцюбинського завдяки підтримці Програми розвитку ООН Ларисі вдалося заснувати Університет третього віку. Нині там функціонує вже декілька напрямків навчання: факультет здорового способу життя, факультет філософії та факультет декоративно-прикладного мистецтва. Окрім цього, Лариса створила проєкт мобільно-соціальної допомоги: Чернігівщиною курсує авто з волонтерами, які допомагають мешканцям по господарству. Також в Університеті віднедавна функціонує простір життєстійкості, де жінки, діти, ВПО та ті, хто постраждав від війни, можуть індивідуально працювати з психологом або ж відвідувати групи підтримки.
Довідково: До 6 квітня 2022 року Сили оборони повністю звільнили Чернігівську область.
З початком повномасштабного вторгнення Анна Пайкіна виїхала з Одеси за кордон, адже боялася опинитися у ворожій окупації. В Іспанії жінка перейшла з російської на українську мову, а навесні 2023-го вирішила повернутися додому. Анна хотіла розвивати українську культуру саме в рідній Одесі. Спершу у своїх соцмережах зібрала тих, хто бажав спробувати разом колядувати. Жінка домовилася з одеськими закладами харчування, щоб завітати з традиційними українськими співами саме до них.
Згодом Анна започаткувала етногурт “Легіт”. Чимало його учасниць – дружини військових, які чекають на коханих з фронту. Тож “Легіт”, окрім популяризації української культури, має ще одну мету – допомагає співачкам впоратися із переживаннями.
Незабаром гурт планує нові виступи в Одесі. Поспілкуватися з Анною Пайкіною та учасницями гурту можна, як онлайн, так і офлайн, за попередньою домовленістю.