Теми за тегом: Київ
9-20 квітня в Музеї історії міста Києва пройде виставка робіт французької художниці Фанні Лешевальє “In memoriam. Реальність крізь мистецтво” – проєкт, що об’єднує в собі мистецтво, документалістику та благодійність.
Виставка Фанні Лешевальє працює в техніці фотомонтажу, накладаючи світлини воєнних кореспондентів на репродукції класичних творів європейського живопису. У результаті народжуються разючі образи, які спонукають переосмислити трагедію, що розгортається на кордонах Європи.
Проєкт має декілька завдань:
- Створити новий інформаційний привід, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до війни в Україні та таким чином залучити додаткову допомогу.
- Розповісти історії тих, кого торкнулася війна, щоб максимально точно передати європейській аудиторії досвід українських воєнних реалій.
- Показати підтримку та солідарність ЄС з Україною.
- Зібрати кошти на створення освітньо-реабілітаційного хабу.
8 квітня відбудеться відкриття виставки для ЗМІ. Журналісти матимуть змогу поспілкуватись із французькою художницею.
На захід необхідно акредитуватись.
Довідково: Організатором виставки є благодійний фонд Solidarity, який фокусується на відбудові України та наданні допомоги постраждалим через війну.
9 квітня у Музеї історії міста Києва відбудеться презентація масштабної артінсталяції ORIGAMI for UKRAINE — фасад Музею прикрасить композиція з 5000 орігамі-птахів. Її автор — бельгійський дизайнер Шарль Кайсін, який співпрацював із Hermès, Rolls-Royce, Cartier та Ice-Watch. Кожен птах в інсталяції зроблений із металізованого паперу, що сяятиме на сонці, символізуючи українську незламність і прагнення до миру.
Урочисте відкриття артінсталяції на фасаді Музею історії міста Києва планується за участі київського міського голови Віталія Кличка та мера Брюсселя Філіпа Клоза. Інсталяція залишатиметься в Києві 90 днів.
Проєкт стартував у Брюсселі як благодійна ініціатива для збору коштів на лікування поранених українських військових у столичному “Медичному центрі реабілітації та паліативної допомоги”. Завдяки ініціативі вже зібрано близько 50 тисяч євро. Кошти будуть спрямовані на придбання необхідного медичного обладнання та матеріалів.
Чоловік Анни — Ілля — наполовину українець, наполовину грузин. Родина його матері змушена була тікати від війни в Абхазії, тож його дитинство минуло в Україні.
У 2014 році Ілля розпочав строкову службу, а коли росія окупувала Крим та атакувала Україну на Сході, добровільно вирушив воювати на Донеччину. Ілля демобілізувався у 2015 році. Згодом познайомився із Анною, одружився, у пари народилася донечка Поліна.
24 лютого 2022 року сім’я прокинулася від вибухів. З перших днів повномасштабного вторгнення Ілля захищав Київщину, брав участь у звільненні Чернігівщини та Сумщини. Його побратими розповідають, як чоловік підбивав ворожі гелікоптери, допомагав розвідгрупам і захищав позиції навіть у найнебезпечніших умовах.
Під час одного із завдань бійця тяжко поранило, його не змогли евакуювати із поля бою. Родина Іллі переконана, що його заслуги мають бути визнані на найвищому рівні. Дружина докладає всіх зусиль, щоб домогтися для чоловіка звання Героя України, адже його подвиги — це приклад мужності та самопожертви заради країни.
Довідково: Нині сім’єю опікується благодійний фонд “Діти Героїв”. Він допомагає дітям, які втратили одного чи обох батьків внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Фонд надає фінансову допомогу, психологічну та юридичну підтримку, сприяє освіті та розвитку дітей до їхнього повноліття.
Олег Лелякін став на захист України ще у 2014 році. Тоді долучився до добровольчого батальйону “Айдар”. На передовій вояк побачив, наскільки важливим є вміння надавати медичну допомогу у бойових умовах.
Після повернення до Києва Олег продовжив вивчати тактичну медицину. Згодом влаштувався інструктором у тренінговий центр, а з часом став викладачем з тактичної медицини у Національній академії внутрішніх справ.
25 лютого 2022 року Олег повернувся до війська. Брав участь у звільненні Київщини, воював на Миколаївському, Херсонському та Донецькому напрямках. Спершу працював бойовим медиком взводу, згодом став старшим бойовим медиком роти. У Бахмуті на Донеччині Олег отримав поранення і поступово почав втрачати слух. Врешті ветеран звільнився зі служби за станом здоров’я.
Олег опанував навичку читати по губах, навчився керувати власним голосом і незабаром став інструктором з тактичної медицини найбільшої української компанії з виробництва турнікетів “СІЧ”.
Поспілкуватися з Олегом Лелякіним можна як онлайн, так і офлайн у Києві, за попередньою домовленістю.
3 квітня у Києві в рамках проєкту FOR FREEDOM відбудеться українська пре’єра документального фільму “Tommy Gun: On the Road to Kupyansk” (“Томмі Ган: На шляху до Куп’янська”). На ексклюзивний показ документального фільму запрошують Фонд R. T. Weatherman та Музей Війни.
Автор стрічки – Марк Джаннетт “Джино”, іноземний доброволець, який у 2022 році приєднався до Міжнародного легіону ГУР і взяв участь у трьох військових операціях. Однією з операцій було форсування Дніпра з метою подальшого відбиття Запорізької АЕС. Зокрема у боях поблизу Куп’янська, Джино отримав важке поранення, а його життя урятував Томас Гарріс (позивний “Томмі Ган”). На честь свого рятівника Джино й створив цей фільм, повернувшись до України після реабілітації, щоб зафіксувати реальність війни очима тих, хто бореться за свободу та незалежність.
Фільм уже здобув визнання на міжнародному рівні, отримавши численні нагороди та призи на престижних кінофестивалях.
Після показу глядачі зможуть поставити запитання режисеру Марку Джаннетту “Джино” та батькові загиблого воїна Томаса Гарріса. Вони приєднаються до обговорення в онлайн-форматі.
Журналістам необхідно акредитуватись на захід.
Довідково: Фонд R. T. Weatherman, відомий своєю діяльністю у підтримці України на міжнародному рівні, організовує цей показ у рамках масштабного проєкту FOR FREEDOM. Виставка FOR FREEDOM має на меті через документалістику привернути увагу до боротьби іноземних добровольців за свободу. Виставка триває до кінця травня в приміщенні монумента “Батьківщина-Мати”. Прем’єра фільму стане ще одним важливим кроком у донесенні правди про війну до широкої аудиторії та ролі в ній іноземних добровольців.
“Монтажник сонячних електростанцій” — це курс для ветеранів програми UNIT 6.0 проєкту Reskilling Ukraine. Під час курсу учасники ознайомляться із основними елементами та принципами функціонування автономних, мережевих і гібридних сонячних електростанцій, а також дізнаються, як обирати необхідне обладнання для кожного типу системи. Вивчатимуть процес монтажу сонячних панелей, налаштування інвертора та підключення сонячної електростанції.
Участь у програмі є повністю безоплатною. Навчання відбуватиметься у Києві з 14 квітня по 2 травня.
Довідково: Програма UNIT 6.0 створена для ветеранів, аби надати їм більше можливостей професійного розвитку на шляху до повернення до цивільного життя.
Reskilling Ukraine — проєкт шведської неприбуткової організації Beredskapslyftet, що реалізується в Україні. Фокус діяльності — безоплатні навчальні програми для жінок та ветеранів, що допоможуть розпочати кар’єру в новій сфері.
12 квітня у Києві відбудеться унікальна подія — фестиваль “Сталева Варта”. Він поєднає спортивний турнір середньовічного бою, ветеранську інклюзивність і сімейний культурний відпочинок.
Мета заходу — підтримка ветеранів та популяризація історико-спортивного руху.
У рамках фестивалю пройде два турніри з середньовічного бою:
- Турнір для ветеранів-новачків “Лицарі нового часу”, де кожен охочий — незалежно від досвіду, фізичного стану чи рівня підготовки — зможе вийти на ристалище. Участь можуть брати чоловіки та жінки, зокрема люди з ампутаціями або на кріслах колісних. Усі учасники отримають необхідне обладнання та підтримку інструкторів. Тут діє правило зрівняння можливостей — бої проходять у безпечному форматі, орієнтованому на реабілітацію та згуртування.
- Професійний турнір у сталевих обладунках “Кубок КиївГрада” — видовищна частина події, де досвідчені бійці демонструватимуть майстерність.
Під час фестивалю будуть майстер-класи (каліграфія, плетіння кольчуг тощо), настільні середньовічні ігри (розваги для всієї родини у стилі стародавніх стратегій).
Довідково: Організатори заходу — Київмілітарі хаб, БугуртСіч та ГО ІПТ Київград. Фестиваль відбувається за підтримки Київської міської державної адміністрації та Українського ветеранського фонду.
За професією Ігор Поліщук – проєктний менеджер геймдев-індустрії. Два роки тому чоловік дізнався, як багато потреб українського війська можуть закривати сучасні 3D-принтери. Тож одразу придбав свій перший пристрій. Чоловік почав друкувати скиди для дронів, пристрої для заряджання магазинів, медичні накладки на око, корпуси для павербанків та інших приладів, ніжки для дронів тощо.
Нині чоловік зосередився на виготовленні корпусів для протипіхотних мін. У лютому надіслав на передову майже 1500 корпусів для вибухових пристроїв. Аби масштабувати проєкт став співзасновником спільноти “Синдикат”, де волонтери обмінюються досвідом та навчають новачків. Ігор каже, що долучитися може кожен охочий, варто лише придбати принтер, адже замовлень від бійців завжди більше, аніж можуть виготовити волонтери.
За два роки чоловік придбав пʼять 3D-принтерів, які працюють цілодобово. З друком комплектуючих для армії йому допомагає дружина Анна.
Поспілкуватися з Ігорем Поліщуком можна, як онлайн, так і офлайн у Києві, за попередньою домовленістю.
31 березня у Медіацентрі Україна відбудеться презентація дослідження: “Реприватизація в росії та зняття санкцій. Чи спрацює нова гра путіна?”.
Учасники:
– Ольга Іванюк, кандидат економічних наук;
– Вадим Денисенко, політолог.
Теми для обговорення:
– Хто став бенефіціаром реприватизації і чому відібрані підприємства потрапляють до рук 6-7 бізнесменів-політиків?
– Чому російська влада не вірить, що зняття санкцій призведе до економічного буму?
– Як реприватизація і можливе зняття санкцій впливає на розклади в вищих ешелонах влади?
На захід необхідно зареєструватись.
Максим Кагал на псевдо “Пістон” отримав звання Герой України посмертно. Військовослужбовець був старшим лейтенантом ОЗСП “Азов”, служив командиром взводу вогневої підтримки 1-ї роти 1-го батальйону. Максим був Чемпіоном світу з кікбоксингу ISKA серед дорослих та володарем багатьох інших спортивних нагород. Боєць загинув 25 березня 2022 року під час оборони Маріуполя. Герою України було лише 30 років.
Забіг організовує ГО “Асоціація родин захисників “Азовсталі”.
На захід необхідно зареєструватися.