Андрій Дикун, Медіацентр Україна, 10 червня
10 Червня, 2022, 14:18

Якщо взимку не почнемо експортувати зерно через порти, наступної весни виходити на поля немає сенсу — голова Всеукраїнської аграрної ради

Близько 55 млн тонн зерна на продаж Україна матиме вже у вересні—жовтні цього року. Оскільки експорту через порти немає, більшість збіжжя так і залишиться в елеваторах.  А 10 млн тонн узагалі не буде де зберігати. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун. За його словами, зараз аграрії шукають рішення цієї проблеми.

«Готуємося закуповувати і завозити до України так звані пластикові рукави. Є така технологія зберігання, вона доволі дешева. Тож будемо зберігати це зерно у пластикових рукавах», — заявив Андрій Дикун.

За його словами, це вирішить проблему максимум на найближчі кілька місяців. А далі українські порти таки мають запрацювати, інакше аграрний сектор просто не виживе. 

«Якщо восени чи взимку не почнемо експортувати через порти, то наступної весни виходити на поля немає змісту. Навіщо вирощувати продукцію, яку не можеш реалізувати», — розповів голова Всеукраїнської аграрної ради.

Для міжнародної спільноти ситуація є також дуже складною, певен Андрій Дикун. Адже чимало країн залежать від українського зерна.

«Це може бути найбільша продовольча катастрофа за останні 50 років. І вина за цю катастрофу буде лежати на росії», — заявив Дикун.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini