10 Червня, 2022, 12:20

Україна має 22-23 млн тонн зернових у надлишку — голова Всеукраїнської аграрної ради

22-23 млн тонн зерна у надлишку зараз зберігається в Україні. Це — залишки зернових, які через блокаду українських портів не встигли вивезти до початку збору нового врожаю. Такі дані під час брифінгу у Медіацентрі Україна озвучив голова Всеукраїнської аграрної ради  Андрій Дикун.

За його словами, експорт зернових культур від початку повномасштабної війни зменшився в рази. Зокрема, в березні з України через західний кордон вивезли близько 200 тис. тонн зерна, у квітні — 900 тис. тонн, у травні — 1,1 млн тонн. 
«У нас запрацювала ефективніше залізниця, почали вивозити продовольство автотранспортом, і майже половину вивезли через Дунайські порти. Але цього недостатньо. Ми не диверсифікували експорт: у нас були тільки порти. Зараз зрозуміло, що в майбутньому треба розвивати західний напрямок, навчитись працювати з вузькою колією, щоб у нас завжди була альтернатива. Зараз є можливості до збільшення експорту, але цього не достатньо. Ми не встигнемо вивезти все зерно до початку збору врожаю»,  — розповів Андрій Дикун.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini