Теми за тегом: діти
Оскільська школа, що на Харківщині, у 2022-му пережила пів року російської окупації. Приміщення освітнього закладу зазнало значних пошкоджень: постраждав дах, були вибиті вікна і навіть вирвані батареї.
Зараз заклад відновлюється: відбудували частину приміщень та укриття. Також на базі школи запрацював Цифровий простір від “Save the Children” – місце, де діти навчаються, спілкуються й знову почувають себе в безпеці.
Довідково: В рамках національного проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” планують свої співпраці з громадами-партнерами Оскільська та Чернігівська громади.
3 квітня у Медіацентрі Україна відбудеться презентація аналітичного звіту: “Політика росії щодо знищення ідентичності дітей на ТОТ України: підсумки 2024 року”.
Учасники:
– Анастасія Воробйова, авторка звіту, залучена експертка ГО ЦГП “Альменда”, наукова асистентка в Інституті правових наук Польської Академії Наук;
– Марія Суляліна, голова ЦГП “Альменда”;
– Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ЦГП “Альменда”.
Теми для обговорення:
– Зміни у російському федеральному законодавстві у 2024 році та основні тенденції русифікації, мілітаризації й індоктринації українських дітей і молоді;
– Статистичні дані за 2024 рік у порівнянні з попередніми роками;
– Тенденції порушень, які вже відображені у заходах запланованих на 2025 рік;
– Ключові дії для захисту прав дітей з окупованих територій.
Довідково: Понад 11 років на окупованих територіях України рф впроваджує систему знищення української ідентичності дітей і молоді, що охоплює політичну індоктринацію, мілітаризацію та посилення тиску на дітей як у формальній, так і в неформальній освіті. Так, лише за останній рік в Криму кількість кадетських класів збільшилась зі 197 до 260.
Центр громадянської просвіти “Альменда” систематично моніторить ситуацію з правами дітей на окупованих територіях і на основі даних, зібраних за 2024 рік, підготував аналітичний звіт, який висвітлює основні тенденції, зміни в законодавстві, динаміку порушень, а також реакцію міжнародної спільноти.
Спортивна школа олімпійського резерву в Чернігові, яка пережила руйнування, сьогодні продовжує працювати: близько 200 учнів тренуються тут, а спортсмени виступають на Кубках світу та чемпіонатах Європи.
Лижну базу знищили росіяни під час повномасштабного наступу в березні 2022 року. Попри руйнування, з травня 2022 року на базі відновили тренування з біатлону для дітей. Вони займались на невеликій ділянці траси, яка вціліла. Вихованців також застерігали не відходити від місця тренування, оскільки побоювались, що на території лижної бази можуть залишатися нерозірвані снаряди.
Нині вдалось відновити лижну трасу та стрільбище, але приміщення залишається зруйнованим.
Довідково: До 6 квітня 2022 року Сили оборони повністю звільнили Чернігівську область.
Спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу Олімпійського резерву (лижну базу) було створено в 1977 році, а згодом розбудовано. До повномасштабної війни тут тренувалися біатлоністи й лижники, а також проводили чемпіонати України.
В рамках національного проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” планують свої співпраці з громадами-партнерами Оскільська та Чернігівська громади.
28 березня у Медіацентрі Україна відбудеться брифінг “Повернення викрадених росією українських дітей як один з кроків в укладенні миру: як міжнародна спільнота може вплинути на пришвидшення процесу”.
Учасники:
– Катерина Рашевська, докторка філософії в галузі міжнародного права, експертка Регіонального центру прав людини.
Теми для обговорення:
– Як перемовини щодо миру можуть вплинути на подальший процес повернення дітей?
– Поточна ситуація в питанні повернення українських дітей, вкрадених росією: статистика та успіхи;
– Як сьогодні змінився процес повернення українських дітей?
– Хто та як сьогодні залучений до повернення українських дітей з рф?
Довідково: Питання повернення українських дітей, яких росія незаконно вивезла на свою територію, набуває важливого міжнародного значення та є одним з ключових в питанні подальшого укладення миру. Так, нещодавно радник президента США з питань національної безпеки Майкл Волц заявив, що Вашингтон розглядає повернення рф вивезених українських дітей як один з засобів зміцнення довіри.
Єдиний опіковий центр у західних областях, де приймають найважчих дітей, відтепер може залишати їх на лікування вдома — в Україні. А не відправляти за кордон, як це було раніше. У Дитячій Лікарні Святого Миколая у Львові нарешті мають все необхідне для порятунку маленьких пацієнтів з опіками. 28 березня там відбудеться відкриття оновленого дитячого опікового центру.
Щороку в Україні близько 12 тисяч дітей отримують опіки. Війна лише посилила цю проблему, адже кожне мінно-вибухове поранення супроводжується важкими термічними травмами.
Нині у Лікарні Святого Миколая є все необхідне для порятунку дітей з опіками: дороговартісне обладнання для виходжування в реанімації, спеціальне опікове ліжко, окрема перевʼязувальна та лазер для шліфування післяопікових рубців.
На відкриття відділення завітають пацієнти. Серед них і п’ятикласник Роберт, який спробував повторити популярний ТікТок-тренд і зробив саморобну петарду. В результаті — отримав важкий хімічний опік обличчя.
На відкритті відділення у представників ЗМІ буде можливість поспілкуватися із Робертом та іншими дітьми, які отримали термічні травми за різних обставин. А також — з їхніми батьками, лікарями та представниками соціально-відповідального бізнесу. Перед відкриттям відділення у журналістів додатково буде можливість відвідати тренінг від опікових хірургів Лікарні Святого Миколая, який вони проведуть львівським школярам і вчитимуть їх надавати першу допомогу при опіках. А також розкажуть про небезпеку ТікТок-тренду.
На подію необхідно зареєструватись.
Вікторія Дідовець – старша медична сестра відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій НДСЛ “Охматдит”, яка постраждала під час ракетного удару по лікарні 8 липня 2024 року. Вікторія евакуювала дітей, що перебували на діалізі, до укриття. У цей момент ракета влучила в лікарню.
Коли жінку привезли до операційної, у неї майже не було пульсу. У Вікторії діагностували перелом кісток тазу, відкритий перелом бедра, розрив печінки, травму вуха та обличчя. Вже понад 8 місяців медикиня проходить лікування та бореться за повернення до повноцінного життя.
За попередньої домовленості спілкування із Вікторією можливе у Києві, або у онлайн-форматі.
Довідково: 8 липня 2024 року у дитячу лікарню “Охматдит” влучила російська крилата ракета Х-101. Під час російського ракетного удару там перебували 627 дітей.
Внаслідок ворожої атаки загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка). 35 осіб отримали поранення, з них 9 дітей. 10 липня, у столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по “Охматдиту” був у критичному стані в реанімації.
19 березня відбудеться одноденна місія FRIDA Ukraine до дитбудинку в місті Тараща, що на Київщині. Це буде другий виїзд медичних волонтерів до цієї установи. У дитбудинку мешкає близько 70 дітей шкільного віку: у когось батьки позбавлені батьківських прав, хтось має певні діагнози (такі як аутизм, синдром Дауна тощо).
У складі команди волонтерів: педіатр, дерматовенеролог, дитячий невролог, офтальмолог, дитячий ендокринолог, лікар УЗД, хірург/уролог, психолог, отоларинголог.
Важливо: У фото- та відеоматеріалах не можна буде брати крупним планом обличчя дітей (дозволений загальний план або зйомка дітей ззаду, чи у профіль).
Довідково: FRIDA Ukraine – це українсько–ізраїльська місія медичних волонтерів, що спрямована на допомогу цивільному населенню. Лікарі-волонтери надають постраждалим внаслідок бойових дій українцям висококваліфіковану медичну допомогу.
16 березня по всій Україні пройде щорічна акція з вшанування пам’яті жертв трагедії Маріупольського драмтеатру. Маріупольців та всіх небайдужих запрошують запалити лампадки пам’яті біля будівель міських театрів.
Акція відбудеться у Вінниці, Житомирі, Дніпрі, Запоріжжі (15.03), Івано-Франківську, Калуші, Львові, Києві, Кам’янському, Кременчуці, Рівному, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Кропивницькому, Полтаві, Кривому Розі, Одесі.
Довідково: 16 березня 2022 року російські окупанти скинули авіабомби на Маріупольський драмтеатр. Напис “ДЕТИ”, зроблений великими літерами і добре помітний з неба, не зупинив їх. У театрі переховувалися сотні маріупольських родин. Людей, які шукали порятунку від російських обстрілів. У той день загинули сотні невинних, серед них – діти.
Маріупольський драмтеатр — місце, що стало символом жорстокості та руйнування. Символом трагедії війни, болю Маріуполя та України. Символом воєнного злочину російських окупантів, який світ не має права забути.
Громадянка Сполучених Штатів Америки Сара вже півтора року живе і працює в Києві. Дівчина приєдналась до БФ “Голоси дітей”, що допомагає дітям, які постраждали від війни. Сара, зокрема, займається гуманітарними питаннями.
Вперше Сара відвідала Україну ще підлітком, як туристка та гуманітарна працівниця. Під час повномасштабної війни у 2022 році вона два місяці волонтерила по всій Україні. Після завершення навчання у 2023 році — повернулася і вирішила оселитися в Києві. Сара знаходить натхнення в дослідженні нових міст, особливо поблизу лінії фронту, де вона найглибше відчуває сенс життя.
За попередньої домовленості, журналісти мають змогу поспілкуватись із Сарою у Києві.
26 лютого відбудеться презентація фільму, знятого 14 підлітками під час курсу “Сторітелінг у кіно” від благодійного фонду “Голоси дітей” та української режисерки Марисі Нікітюк. Також запланована дискусія “Дорослішання у війні: як допомогти дітям впоратись із цим складним досвідом” за участі дітей, режисерки, співзасновниці фонду й правозахисниці Олени Розвадовської, голови правління Громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської та голови Центру громадянських свобод і нобелівської лауреатки Олександри Матвійчук.
Фільм “Покоління” творили підлітки з усієї України, які проживають складний досвід війни: евакуацію, вимушений переїзд в інші області України й за кордон, пошук себе на новому місці, втрату соціальних зв’язків, життя в окупації та у прифронтових регіонах.
Щотижня впродовж 5 місяців в рамках лабораторії “Сторітелінг у кіно” від фонду “Голоси дітей” режисерка Марися Нікітюк та психологиня Дар’я Паршинцева зустрічалися з дітьми та створювали сценарії. Фіналом курсу стала 7-денна лабораторія в горах, де діти й знімали свої історії.
На подію необхідно зареєструватись.
Довідково: Організатори: Фонд “Голоси дітей” — організація, яка надає психологічну, психосоціальну підтримку та гуманітарну допомогу дітям і сім’ям, постраждалим від війни. Фонд допомагає долати дітям психологічні наслідки збройного конфлікту й відстоювати права дітей.
Міжнародний центр української перемоги (ICUV) — це платформа громадської дипломатії, заснована у Варшаві українськими громадськими активістами для залучення світових лідерів думок до підтримки України. Мета Центру – мобілізувати світ заради української перемоги.