Фото Медіацентр Україна – Одеса: Чедомір Стойкович, сербський адвокат, голова громадянської групи Octobar (Жовтень)
1 Лютого, 2023, 13:44

Якби сербська розвідка працювала хоча б на 10%, ніхто б з сербів за росію не воював – сербський адвокат Чедомір Стойкович

Проте зараз сербських громадян активно вербують на війну проти України, зокрема, приватна військова компанія “Вагнер”. Таку заяву під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив сербський адвокат, голова громадської групи Octobar (Жовтень) Чедомір Стойкович.

Стойковіч розповів, що зараз він намагається зупинити роботу ПВК “Вагнер” у Сербії, проте його звернення до суду та генеральної прокуратури залишаються без уваги.

“У мене є обґрунтована інформація, що серби зараз воюють в Україні на боці росії. Проте якби сербська розвідка працювала хоча б на 10%, як вона вміє, жоден серб на боці росії не воював би. Сербські спецслужби знають, хто наймає громадян Сербії, хто відправляє їх до Москви. І могла б це припинити. Проте в розвідці є хтось, хто підтримує цих людей (вербувальників) та допомагає їх”, – зазначив Чедомір Стойкович.

На його думку, керівник Сербської державної агенції безпеки та інформації Олександар Вулін – близька людина президента росії володимира путіна та приятель голови федеральної служби безпеки Миколи Патрушева.

Він також розповів, що багато представників сербських екстремістських організацій були у гостях в офісі приватної військової компанії “Вагнер” в Санкт-Петербурзі.

“ПВК “Вагнер” ще і розвідувальна структура, яка відкрито працює в Сербії та проводить розвідку. Цього не може відбуватися без координації з посольством російської федерації в Сербії. Деякий час на сайті посольства навіть була інструкція, як громадянам Сербії приєднатися до лав збройних сил росїї. Це не законно, але сербська влада не відреагувала.
Я також звертався до сербської розвідки, щоб вона припинила діяльність ПВК “Вагнер”, але моє звернення проігнорували”, – зазначив адвокат.

Також громадський діяч зазначив, що, на його думку, на боці росії може воювати від 30 до 200 сербів. “Проте навіть якщо це буде одна людина, це вже серйозно. Це частина пропаганди, це впливає на дипломатію. Це дає можливість володимиру путіну продемонструвати, що він має вплив на Балканах, і цим він може шантажувати Європейський союз”, – зазначив Чедомір Стойкович.

Стойкович додав, що якщо сербська влада буде ігнорувати його звернення, він буде звертатися до міжнародних організацій – ООН та Європейський суд з прав людини.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini