Фото Медіацентр Україна – Одеса: Чедомір Стойкович, сербський адвокат, голова громадянської групи Octobar (Жовтень)
1 Лютого, 2023, 12:59

За російські збройні угрупування, зокрема, ПВК “Вагнер”, воюють від 30 до 200 сербів –  адвокат Чедомір Стойкович

Проте точних даних у правозахисника немає. Таке припущення під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив сербський адвокат, голова громадської групи Octobar (Жовтень) Чедомір Стойкович.

Стойкович розповів, що у січні він звернувся до суду Белграду та у генеральну прокуратуру Сербії з вимогами заборонити діяльність ПВК Вагнер у Сербії. Також він звинуватив посла РФ в Сербії  Олександра Боцана-Харченко, керівника Сербської державної агенції безпеки та інформації Александара Вуліна і Сербський російський гуманітарний центр.

“Проте через 4 дні генеральна прокуратура зупинила розслідування моєї заяви. Такої швидкої реакції на заяву ще не було. Хтось проінструктував генерального прокурора, щоб він відхилив моє звернення”, – зазначив адвокат.

На думку Чедоміра Стойковича, зараз на боці росії та у ПВК “Вагнер” можуть воювати від 30 до 200 громадян Сербії. 

“Ми бачили багато відео, у яких серби воюють на передовій. І багато сербів у різних російських парамілітарних групах. Ми маємо аргументовану інформацію, що серби можуть бути в лавах “ПВК” Вагнер”. Бо на відео вони були не у формі збройних сил рф”, – зазначив адвокат.

Він також додав, що на відміну від 2014-го року, коли на боці росії воювали люди з досвідом балканських воєн. зараз ПВК “Вангер” та інші парамілітарні проросійські групи вербують молодих людей 20-30 років без такого досвіду. 

“І ми бачимо, що їх тренують не як професіоналів. Їх готують як звичайних піхотинців”, – зазначив Чедомір Стойкович.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini