26 Квітня, 2022, 15:55

Скласти зброю, це не про азовців — чемпіон Invictus Games Ігор Галушка

Ветеран україно-російської війни Ігор Галушка здобув золоту медаль на нещодавніх Invictus Games у Гаазі. Став найкращим у веслуванні на тренажерах. На вручення нагороди спортсмен вийшов із українським прапором, на якому було написано Save Mariupol. Галушка 3 роки воював на Донеччині у складі окремого загону спеціального призначення “Азов”. 2017-го отримав поранення, після чого буквально вчився заново ходити. 

Про те, як з’явилася ідея вийти з прапором на захист Маріуполя під час Invictus Games

«Я не хотів залишати Україну, щоб їхати на Invictus Games, але мене переконали, що потрібно боротися на всіх фронтах. Тому медаль не була в пріоритеті, хотілося натомість розповісти про Маріуполь, про те, що там відбувається. І з’явилася ідея написати на прапорі ці слова». 

Про реакцію інших учасників та журналістів на акцію із прапором 

«Дуже багато людей в світі вже знають про Маріуполь… Україну взагалі на Invictus Games дуже-дуже-дуже круто підтримують. Якби уряди країн підтримували нас так само, ми б уже давно перемогли». 

Про міжнародні змагання Invictus Games та перемогу

«У сам момент нагородження мені було дуже зле, я був у вбиральні. І одразу після нагородження покинув це місце, бо мені все ще було недобре».

«В більшості медіа наголошують, що це не про медалі. І коли потрапляєш в цю обстановку, я зрозумів, вже безпосередньо будучи там, що там немає опонентів. Там усі друзі. І я жартував, що там забагато доброти на квадратний метр, бо один одного підтримують».

Про побратимів та «Азовсталь»

«Так, на «Азовсталі» є мої побратими. Паршивий зв’язок (…) Я не хочу їх постійно шарпати. В них є робота, яку вони мають виконувати. На жаль, вже дуже багато побратимів немає».

Про вирішення ситуації в Маріуполі

«Я не політичний аналітик. Насправді, це дуже для мене болюча тема. Тема Маріуполя, людей, які там знаходяться, моїх побратимів. Я бачу два варіанти — це або політичний шлях, або військовий шлях. Це має бути або військова операція, або політична воля».

«Я не можу говорити за Маріуполь, за хлопців, які в Маріуполі, але щоб вони склали зброю… це не про них».

Про те, якби була можливість звернутись до світових лідерів

«Я думаю, що швидше ми переможемо, то всім буде легше».

Нагадаємо, Invictus Games – міжнародні змагання серед колишніх та чинних військовослужбовців, що зазнали травм під час несення служби.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm