21 Квітня, 2022, 13:11

Поляки допомагають оберігати українські пам’ятки від знищення російськими ракетами

Польща від початку повномасштабної війни передає Україні обладнання для збереження українських культурних пам’яток. Йдеться, зокрема, й про протипожежну техніку. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповіла Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич. За її словами, у Польщі наразі існує спеціальна програма, яку координує Національний інститут культурної спадщини. Там зібрали базу потреб української культурної сфери. А всі охочі можуть долучитися коштами. 

Також днями Україну має відвідати віцепрем’єрміністр, міністр культури Польщі Пйотр Глінський. Під час візиту, зокрема, він збере інформацію, як ще допомогти задля збереження української культурної спадщин, розповідає  Генеральний Консул. 

Крім того, Еліза Дзвонкевич каже, що створили умови і для того, щоб українські митці у Польщі могли продовжувати працювати. Існує багато ініціатив, зокрема, проходять різноманітні виставки.Нагадаю, довкола фігури Діви Марії у центрі Львова змонтували захисну конструкцію. Матеріали для роботи надійшли із Польщі.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm