13 Квітня, 2022, 17:16

Довкола фігури Діви Марії у центрі Львова монтують захисну конструкцію – так місто убезпечує пам’ятки

Львів продовжує захищати історичну спадщину. 13 квітня, розпочались роботи із закриття скульптури Діви Марії, що на площі Марійській. Спеціальною металевою конструкцією, а далі тирсоплитою і бляхою закриють постамент, на якому розміщена фігура Діви Марії. Як зазначила начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, саму фігуру Богородиці залишать відкритою, аби люди могли приходити сюди і молитися. 

«Мистецьку цінність має сам постамент. Фігура Діви Марії не оригінальна, це копія. Залишимо її відкритою, щоб віряни могли і надалі тут молитися», – пояснила Лілія Онищенко.

Над убезпеченням львівських пам’яток працюють групи спеціалістів під керівництвом реставраторів. Також допомагають волонтери. Бюджетні кошти на ці роботи не витрачають.

«Це допомога різних організацій зі заходу, котрі зголосилися допомогти містам України. Захисними матеріалами, які ми отримали від польських міст, ділимось з іншими містами України»,– додала Ліля Онищенко.

Після цього захисні конструкції монтуватимуть довкола пам’ятника Адаму Міцкевичу. Також у планах убезпечити колону св. Яна з Дуклі, що біля Бернардинського собору, та колону Сикстів, що на вул. Степана Бандери, 10.

Нагадаємо, у Львові оберігати пам’ятки архітектури розпочали у перші дні війни. На сьогодні убезпечено вже десятки пам’яток чи їх окремі елементи. Деякі демонтували та перемістили до сховищ.