Андрій Годик, перший заступник голови Львівської ОВА
Андрій Годик, перший заступник голови Львівської ОВА, Медіацентр Україна
20 Жовтня, 2022, 15:22

На Львівщині обмежать використання зовнішнього освітлення та реклами, щоб запобігти плановим відключенням електроенергії — Львівська ОВА

У Львівській області хочуть обмежити споживання електроенергії: як бізнесом, так і комунальними підприємствами. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

«Сьогодні до кінця дня ми підготуємо наказ голови Львівської ОВА в частині обмеження зовнішньої світлової реклами, зовнішніх підсвіток і так далі. Зокрема, після закінчення роботи підприємства, установи чи організації, і в будь-якому разі, під час комендантської години», — заявив  Андрій Годик.

За його словами, після 10 та 11 жовтня, коли об’єкти критичної інфраструктури Львівщини зазнали уражень від російських ракет, бізнес не прислухався до влади та не зменшив електроспоживання. Тож завтра ОВА проведе зустріч з представниками профільних асоціацій, щоб знайти шляхи, як спонукати підприємців до економного споживання. 

«Будемо говорити про алгоритм спільної і конструктивної взаємодії, щоб бізнес розумів, кого, за яким принципом будуть обмежувати в споживанні електричної енергії. І чим може влада допомогти, щоб сам бізнес перелаштовував свій виробничий процес, де це можливо, на роботу в нічний час, таким чином, збалансувавши пікові навантаження», — розповів перший заступник голови Львівської ОВА.

Андрій Годик також попередив, якщо зменшити енергоспоживання не вдасться, в області можуть розпочатися «віялові» відключення електроенергії.

«Якщо ми своїми зусиллями, тими простими кроками кожен на своєму рівні, хтось відімкнувши електроприлад, хтось перевівши роботу підприємства на нічний час, не зменшимо споживання електроенергії в найближчі дні, то розуміємо, що будуть застосовуватися кроки щодо обмеження споживання, і при необхідності, тимчасове вимкнення електропостачання, як для окремих суб’єктів, так і для більш широкого кола абонентів. Але щиро преконаний, що зможемо знайти компромісне рішення, і нам до цих більш радикальних кроків не доведеться вдаватися»,— запевнив  Андрій Годик.

В Львівобленерго також заявили, хоч і сподіваються, що  сценарію з плановими відключеннями вдасться уникнути, все ж готові до такого розвитку подій. Всі графіки відключень опублікують на сайті установи, вони міститимуть інформацію про перелік вулиць та години вимкнення електроенергії.

«Під час останніх атак, ми максимально і оптимально використали всі резервні джерела живлення. Постачання забезпечували всім споживачам. Але оскільки атаки продовжуються, необхідно збалансувати нашу енергетичну систему. Для цього вранці запровадили графіки обмеження електроспоживання, також обмежили електричну потужність.  Ми розробили графіки аварійних вимкнень, графіки погодинних вимкнень. Всю інформацію у разі необхідності зможете взяти із нашого сайту», — заявив Роман Іванців, Технічний директор ПрАТ «Львівобленерго».

Нагадаємо, 10 жовтня росія запустила по Львівщини 15 ракет, 8 влучили в енергетичні підстанції.. 11 жовтня російські ракети влучили у два об’єкти енергетики у Львівській області. Загалом, внаслідок ракетних атак 10 та 11 жовтня на Львівщині були уражені чотири підстанції, з них дві — повністю знищені.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini