13 Травня, 2022, 14:02

Лякає кожна машина на вулиці: чи раптом не по тебе? Художній керівник Херсонського театру про життя в окупації

Найгірше в окупації — не відсутність ліків та продуктів, а постійно відчувати, що перебуваєш під тиском. Про життя в окупованому Херсоні під час брифінгу в Медіацентрі Україна розповів художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга. Розказав і подробиці затримання російськими окупантами.  

«Через місяць після початку війни до мого дому приїхало багато озброєних людей, щоб провести обшуки і мене забрати. Ми уже чекали, що все це буде, бо я ще й депутат Обласної ради. Найгірше, що після того, як мене забрали і відпустили, я, коли виходив на вулицю, просто спиною відчував небезпеку. Їде машина, а ти думаєш, чи вона  зупиниться зараз біля тебе, чи ні. Особливо, якщо це машина з літерою Z», — розповів  Олександр Книга.

Нині художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру вже на підконтрольній Україні території готує щорічний фестиваль «Мельпомена Таврії», який раніше  відбувався у Херсоні. За його інформацією, відколи покинув окуповане місто, ситуація там лише погіршилася.

«Вулицями ходять патрулі, перевіряють телефони у людей, дивляться соціальні мережі. І це дуже складно. Ти в своєму місті, своїй країні, але ти не вільний. Це тисне морально і психологічно», — розповів  Книга.

Нагадаємо, 23 березня російські військові заарештували художнього керівника Херсонського обласного театру ім. Куліша Олександра Книгу. 24 березня Книга розмістив у соціальній мережі фото зі  свого робочого місця. Та підписав: «Все добре, я в театрі, правда без шапки, але поснідав! Шануймося, бо ми того варті!»

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini