13 Травня, 2022, 13:58

Через війну та окупацію Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» змінює формат: голос Херсону пролунає на весь світ

Попри повномасштабне російське вторгнення та тимчасову окупацію Херсона, фестиваль «Мельпомена Таврії», який багато років  проводився у цьому місті, не скасують. Щоправда формат проведення буде змінений.  Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша Олександр Книга. 

Тепер учасники фестивалю не їхатимуть до Херсона, натомість вони зможуть представляти виставу у своєму місті та країні, а ще робити свої творчі посили на підтримку українського міста. 

«Пішли таким шляхом, що кожен театр-учасник фестивалю подає заявки в програму і буде грати вистави у себе, у своєму місті, у своїй країні, на своїй сцені. Але він зобов’язаний провести пресконференції, розповсюдити це в соціальних мережах, вийти до глядача і сказати, що ми граємо виставу в рамках Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». І ми посилаємо Херсонщині, херсонцям посил, що ми з вами, ніхто не кинув Херсон», — зазначив Олександр Книга.

За його словами, деякі театри пропонують надіслати відеоверсії вистав, які розмістять, зокрема, на ютуб-каналі фестивалю. Організатори спробують влаштувати також прямі трансляції вистав. 

У свою чергу, генеральний директор Національного театру ім. Марії Заньковецької Андрій Мацяк зазначив, що у фестивалі «Мельпомена Таврії»  візьмуть участь «заньківчани».

«У нас у всіх не виникає жодного сумніву в тому, що зовсім невдовзі, завдяки нашим українським воїнам, волонтерам, взагалі всьому українському народу, ми звільнимо ці чудові міста. І всі фестивалі, і все-все, що там прекрасне відбувалося, буде далі відбуватися», — підсумував Андрій Мацяк.

«Мельпомена Таврії» відбудеться 10-19 червня. На сьогодні заявки на участь у фестивалі вже подали 25 театрів з 6 країн світу — це Польща, Грузія, Румунія, Португалія, Туреччина, Україна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini