Фото Медіацентр Україна – Одеса: Елла Мамонтова, професор кафедри політичної теорії національного університету “Одеська юридична академія”; Павло Лисянський, правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки; Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
5 Вересня, 2023, 15:21

42% кандидатів на фейкових місцевих виборах на окупованих територіях це громадяни росії – правозахисники

Окупаційна влада не змогла примусово паспортизувати 80% до 1 вересня, як того вимагав Кремль. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Лисянський, правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки.

“Кремль до 1 вересня 2023 поставив окупаційній владі завдання паспортизувати 80% місцевого населення, але їм цього не вдалося. Тому у списки виборців записували так званих правоохоронців окупаційних адміністрацій, які перебувають у відрядженні. Російських військових. Громадян Середньої Азії, які нещодавно отримали паспорт РФ. Тому понад 50% у списках виборці взагалі ніколи не мешкали на території України. 42% кандидатів – це росіяни. Тому до місцевого населення ці вибори не мають ніякого відновлення”, – розповів правозахисник.

Він також додав, що на цих фейкових виборах зареєстровано 9 818 кандидатів та  21 939 членів комісій, а також близько 5 мільйонів виборців. Проте понад 50% цих людей – росіяни. Окрім того, на території росії були створені екстериторіальні виборчі дільниці для мешканців тимчасово окупованих територій України, які були вимушені виїхати чи були депортовані у росію.

Як зазначила Елла Мамонтова, професор кафедри політичної теорії національного університету “Одеська юридична академія”, ці вибори –  це “черговий крок для інкорпорації окупованих територій до росії та створення колоніальної адміністрації. Адже громадська діяльність місцевих мешканців була окупантами знищена”.

Детальніше зі звітом правозахисників можна ознайомитися тут.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini