фото facebook Поліція Харківської області
19 Вересня, 2022, 14:05

Звірства росіян в Ізюмі —  продовження геноциду, який творили в інших місцях. Але потрібно довести, що всі ці злочини є системними —  Центр Громадянських Свобод

Масові вбивства цивільних людей, який весь світ побачив у звільненому Ізюмі на Харківщині, — це продовження того, що росія  творила у Бучі та інших окупованих містечках. І свідчення, що росіяни і далі ведуть війну за допомогою воєнних злочинів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла виконавча директорка Центру Громадянських Свобод Олександра Романцова. За її словами, для того, щоб довести, що звірства росіян є саме геноцидом українців, треба показати, що всі ці злочини є вмотивованими та системними. 

«Злочини, про які ми говоримо, мають бути доведені, як системні: що це не ексцес одного солдата чи одного підрозділу.  Треба довести, що це керована, абсолютно системна і абсолютно повторювана практика, і вона має мотивацію», — заявила Олександра Романцова.

За її інформацією, розслідування буде довгим, адже на всіх учасниками процесу чекає важка і кропітка праця.

«Патологоанатоми працюють з тілами, які дуже давно і не належним чином поховані. Ми маємо знати конкретно, як саме загинула людина. Ми маємо чітко бачити, чи є там насильницька смерть, чи є там зламані кістки, чи є там наслідки тортур. Чи, можливо, це було доведення до смерті: є такий воєнний злочин, коли людину не вбили, але не давали їй доступу до ліків, води та їжі, і людина померла. І все це треба криміналістично довести», — розповіла виконавча директорка Центру Громадянських Свобод.

Нагадаємо, 15 вересня на Харківщині поблизу звільненого Ізюму виявили масове поховання. Глава Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що у могилах — тіла цивільних людей зі слідами насильницької смерті та тортур.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini