Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Медіацентр Україна - Укрінформ
Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Медіацентр Україна - Укрінформ
17 Листопада, 2022, 20:31

Звільнено 943 населених пунктів у 5 областях, там відновлюють газо-, водо-, електропостачання та зв’язок – Мінреінтеграції

Станом на 15 листопада деокуповано 943 населених пункта у п’яти областях України, ведуться роботи з відновлення критичної інфраструктури. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

“Тимчасово окупованих територій стає все менше, а звільнених від ворога стає все більше. На сьогодні деокупованіо 943 населених пункта у п’яти областях, а саме: Херсонська, Харківська, Донецька, Луганська, Миколаївська, загалом – це близько 361,1 тисяч осіб”, – зазначила Верещук.

У 943 населених пунктах наразі відновлюють газопостачання, водопостачання, електропостачання та мобільний зв’язок. Проте актуальною залишається низка проблем із забезпеченням роботи критичної інфраструктури.


“У Херсонщині дуже важко відновити електрику. Коли ми не маємо електрики, нам важко навіть перевірити водогін – ми не розуміємо, чи є прориви, чи є потреба у додаткових аварійних роботах. Процес затягується, бо ДСНС не може швидко розмінувати таку велику заміновану територію”. 

Ірина Верещук зазначила, що ДСНС оптимізувала свою роботу на Донеччині та Харківщині, щоб допомогти Херсонщині та швидше проводити розмінування. 

“За тиждень служба зможе прозвітувати про розміновані підстанції. Буде більш видно, де треба зробити ремонтні роботи, де треба встановити нове, бо є величезні руйнування та пошкодження. Забігаючи наперед, скажу, що цієї зими нас рятуватимуть генератори та пальне для них”, – пояснила Верещук. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini