“Звичайні методи не працюють з військовими”, – керівник Центру психологічної підтримки “Атлант” Андрій Омельченко
Андрій Омельченко заснував Центр психологічної підтримки “Атлант” після початку повномасштабної війни: у ньому готують мобільні групи з психологічної допомоги військовим та постраждалим від воєнних дій по всій Україні. Про те, як налаштовано процес допомоги, керівник Центру розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.
Важливі цифри:
- В Центрі вже пройшли навчання понад 300 консультантів по роботі з втратами, фобіями, лікуванню та запобіганню ПТСР.
- Мобільні групи з психологічної допомоги вже працюють в шести містах України: це Київ, Одеса, Львів, Рівне, Чернівці, Суми, а також у Великій Британії.
- Фахівці та волонтери, яких готує Центр, вже провели сотні виїздів до військових частин, госпіталів та місць поселення внутрішньо переміщених осіб.
- Проведено тисячі успішних консультацій, які допомогли людям пережити жахи війни та врятували від психологічних наслідків.
“Коли ми працювали з ветеранами АТО, це була робота по поверненню бійців до цивільного життя. Зараз ситуація інша. Ми працюємо між ротаціями. У нас немає завдання повернути бійця до цивільного життя. Нам треба його залишити в тому стані, у тому надбанні, яке він пережив. У них повністю змінюється система цінностей: орієнтується навколо виживання, на відміну від цивільного життя. Нам треба це залишити, але і допомогти”, – розповідає Омельченко.
За результатами, як зазначає керівник Центру, у бійців набагато покращуються когнітивні здібності, вони роблять менше помилок у тактичних діях, краще себе почувають. Але у такої допомоги є своя специфіка.
“Я про це багато розповідаю, коли до мене приходять цивільні психіатри та психологи. Звичайні методи не працюють, навіть на першому кроці, коли починається спілкування. Але саме перше й головне – це комунікація і довіра, яку потрібно здобути в роботі з військовими. Коли довіру здобуто, можна все пропрацювати”, – пояснює Омельченко.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini