3 Листопада, 2023, 14:59

Зупинки роботи українського гуманітарного коридору бути не може, – Наталя Гуменюк

Наразі вже понад 60 суден скористалися гуманітарним коридором у Чорному морі. І Сили оборони, попри намагання росії дискредитувати роботу гуманітарного коридору, можуть забезпечити його належне функціонування.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк.

«Зупинки такого коридору бути не може, тому що він функціонує взагалі на основах оцінки безпекової ситуації. Сили оборони запропонували, за умови виконання безпекових умов, роботу такого навігаційного коридору, де зможуть судна різних судновласників, різних вантажів, це не суто зерновий коридор, прямувати, якщо це дозволяє безпекова ситуація. І Сили оборони здатні забезпечити проходження таких суден. Функціонування виправдане, понад 60 суден вже скористалися цим коридором, надзвичайна кількість вантажів оброблено при цьому, і про це звітували в Міністерстві інфраструктури», – зазначила вона.

Водночас Наталя Гуменюк зауважила, що ворог не припиняє тиску і намагається активізацією тактичної авіації в цьому напрямку зашкодити функціонуванню гуманітарного коридору. 

«Але ці зусилля поки що суто демонстраційні. Ми здатні їх подолати, і незважаючи на те, що вони скидають у воду незрозумілі поки що, невстановлені предмети, очевидно вибухонебезпечні, для детонації такого коридору, для його дискримінації, для припинення його роботи. Але Сили оборони забезпечують його роботу, і судна користуються, судновласники довіряють Силам оборони», – додала Наталя Гуменюк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini