14 Вересня, 2022, 14:30

Зручно, «космічно» та смачно: у  Медіацентрі Україна презентували новітні сухпайки для військових ЗСУ

Команда благодійного фонду «RAZOM» та компанія «FEST» презентували  у Медіацентрі Україна розроблені ними сухпайки для військових ЗСУ.  Їх виготовлятимуть в Україні, щоб підтримати національних виробників та надати робочі місця. Набори спеціально створені для екстремальних умов, тож, за словами розробників, можна обійтись навіть без столових приборів. Окрім цього, при створенні сухпайків, творці опирались на космічну тематику.

«В нас виникла ідея, що воїн подібний до космонавта. Що навіть в цих умовах, які здавалося б нелюдські, непридатні взагалі до нормального функціонування людини, можна все одно забезпечити, підібрати, зробити, що б це було не лише смачно, але й виглядало гарно, зручно, що можна буде пофасувати в  невеликі упаковки, коли навіть під час якихось критичних ситуацій при відкриті харчування, захисники не встигли з’їсти порцію, але використали лише частину…Ми навіть думали про аналоги з тюбиками як у космонавтів», — зазначила віце-президентка «Razom for Ukraine» Люба Шипович.

Їжа в пакетах одразу готова до вживання. Один кілограмовий набір містить 3 тисячі калорій. Нині розробники працюють над різними варіаціями меню.

«Ми на даний момент відмовились від перших страв, тому що наголошую ще раз  — це саме для екстремальних умов. В перших страв менша калорійність,  поживна харчова цінність набагато менша. В сьогоднішньому екземплярі у нас представлені базові страви: плов, в нас є горохова каша з мисливськими ковбасками, є гречка з м’ясом. Також будуть вегетаріанські набори», —  розповів керуючий проектом «Food Mission» у компанії FEST Володимир Шаповал.

«Спільно з фондом «Razom for Ukraine» ми починаємо програму по постачанню цих сухих пайків на передову нашим воїнам. Окрім того, ми будемо розширювати цю програму для українців, які опинилися в цих нелюдських умовах військових дій і будемо теж передавати їжу для гуманітарних цілей», — зазначив співвласник мережі FEST Андрій Худо.

Попередньо, собівартість новітнього сухпайка сягає до 10 доларів. Окрім цього, людина, яка придбає такі набори може стати благодійником. 


«Кожен з  вас може долучитися до підтримки наших захисників, адже купуючи, наприклад, 10 таких наборів своєму другові, брату, побратиму. Ви завжди знаєте, що один такий набір фактично від вас буде переданий на передову», — пояснила виконавча директорка благодійного фонду «Разом для України» Евеліна Курілець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini