31 Жовтня, 2022, 15:53

Зранку росія одноосібно, в обхід СКЦ, намагалась завадити руху українських зернових суден – морський експерт

Близько 7-8 години ранку сьогодні 12 суден, вихід яких засвідчив Стамбульський координаційний центр, всі ці судна були вже на рейді. О 7 54 вони отримали радіограму наступного змісту: «Увага! Майстер судна, міжнародний гуманітарний коридор закрито для транзиту росією. Ваш прохід у небезпеці. Негайно вийти з міжнародного гуманітарного коридору до подальшого повідомлення». 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Андрій Клименко – керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень. 

Експерт зазначає, що таке повідомлення було передано і на спільний координаційний центр. А вже за пів години СКЦ – Спільний координаційний центр- надіслав повідомлення капітанам, що прохід дозволено. Вже о 9 капітани знову повідомлення від росії, що прохід закрито. 

«Тобто росія зранку, діючи від імені СКЦ, сама повідомила, що прохід закрито. СКЦ відразу відреагував», – сказав Клименко. 

Експерт висловив думку, що такі дії росії пов’язані із заявою президента Туреччини Ердогана, який сказав, що попри намагання росії, Анкара продовжує зернову ініціативу. 

Наразі 12 суден продовжують свій рух, чотири з них вже підходять до портів призначення. 

Клименко наголосив, що росія заборонила своїм представникам бути присутніми в СКЦ, лише онлайн взаємодіяти.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini