10 Травня, 2022, 13:05

Зняття цінових обмежень на преміальний бензин полегшить паливну кризу — Коболєв

Уряд має зняти цінові обмеження на преміальні види бензину, щоб стабілізувати ситуацію з пальним в Україні. Про це під час брифінгу у  Медіацентрі Україна заявив голова правління НАК «Нафтогаз» (2014 – 2021) Андрій Коболєв. За його словами, такі обмеження блокують імпорт преміального бензину, адже трейдери відмовляються працювати собі у збиток. Тож, якщо «відпустити» ціни, можна спростити шляхи і збільшити обсяги імпорту. Адже на такий бензин є великий попит серед українських споживачів.

Також на думку Андрія Коболєва, потрібно відновити роботу хоча б одного українського нафтопереробного заводу далеко від лінії фронту.

«Теоретично такий НПЗ міг би запрацювати, якби для цього створили безпечні умови. Також заводу потрібно було б надати пріоритетне право постачання на український ринок в таких обсягах, які гарантують відсутність збитків. Адже постійний імпорт палива в обсягах, які ми зараз намагаємося досягнути, дуже важко підтримувати. І він є вразливим, як для політичних впливів, так і корупційних аспектів, якими росіяни віддавна користуються», — каже колишній голова правління НАК «Нафтогаз».

На його переконання, у воєнний час робота хоча б одного НПЗ в Україні могла б стабілізувати ситуацію на паливному ринку в найбільш ефективний спосіб.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini