Фото Медіацентр Україна – Одеса: Микита Козиренко, керівник українського представництва міжнародної правозахисної агенції West Support (справа)
20 Грудня, 2022, 13:05

“Злочини окупантів на Херсонщині викликали жах навіть у досвічених офіцерів” – правозахисна група West Support

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Микита Козиренко, керівник українського представництва міжнародної правозахисної агенції West Support.

Як додав фахівець, група працювала у Херсоні та сусідніх населених пунктах з 24 по 27 листопада.

“Ми зафіксували дуже багато випадків воєнних злочинів. Вони викликають жах навіть у наших досвічених офіцерів. З нами завжди працював досвічений психолог, тому же жертви без сліз не могли згадувати те, що з ними відбулося”, – розповів Микита Козиренко.

Він розповів про два випадки, які вразили його більш ніж інші. “У Благодатному на початку війни два хлопці, 18 та 19 років, йшли по селу, побачили техніку рф. І по них відкрили вогонь по ногах та спинам. Вони ледве змогли втекти, отримали поранення, дякуючи богу, всі живі. В них прокинулася українська лють, вони вилікувалися, та навіть поки їх село було в окупації,  спалили коктейлями Молотова танк й БТР”, – розповів Микита Козиренко.

В селі Правдине фахівці знайшли масове поховання. 

“У могилі ми знайшли 5 тіл українських військовослужбовців, а поруч з ними тіло дівчини, яка зустрічалася з одним із них. Її здали окупантам колаборанти”, – розповів фахівець.

Він додав, що всі матеріали по злочинах будуть надіслані у центральний офіс організації в Києві, а потім їх передадуть у Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini