30 Травня, 2023, 13:20

Злочин депортації та примусового переміщення українських дітей росіяни здійснюють за шістьма сценаріями – Дар’я Герасимчук

Росіяни на сьогодні реалізовують геноцидну політику щодо українських дітей в різних варіантах, вони здійснюють різні злочини. Зокрема злочин депортації та примусового переміщення вони здійснюють у шести сценаріях. 

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Дар’я Герасимчук, уповноважена Президента з прав дитини.

«Якщо коротко, то росіяни спочатку вбивають  батьків, а потім викрадають дітей, вони розлучають дітей з батьками під час фільтраційних заходів. Вони вилучають дітей безпосередньо з біологічних родин, позбавляючи їх батьківських прав за своїми вигаданими причинами. Росіяни не допускають жодного разу українську сторону  для того, щоб ми могли забрати дітей з закладів інституційного догляду на безпечну територію. Натомість створюють абсолютну гуманітарну кризу, коли  діти залишаються без нічого, і потім їх вивозять», – зазначила вона.

Дар’я Герасимчук зауважила, що один із наймасовіших сценаріїв,  – коли росіяни, створивши  абсолютно непридатні для проживання дітей на окупованих територіях умови, пропонують  батькам нібито добровільно підписати згоду на так зване оздоровлення в російських таборах.

«Звичайно, дітей після цього ніхто не повертає. Чому я кажу примусово, тому що часто батьки не мали іншого вибору, іншого варіанту, що зробити, аби не підписати такий папірець. Тому що, знову ж таки, їх дуже часто залякують тим, що інакше просто заберуть дитину, позбавлять батьківських прав і все, дитина більше не повернеться ніколи», – пояснила вона.

Водночас за словами уповноваженої з прав дитини, згідно з проаналізованою інформацією наразі можна виділити і шостий сценарій, який використовують росіяни щодо депортації та примусового переміщення українських дітей. 

Так, за її словами, росіяни роблять примусові медичні огляди дітей на тимчасово окупованих територіях, коли в абсолютно здорової дитини раптом з’являється діагноз, який потребує лікування чи реабілітації в російській федерації.

«І відповідно потім знову йде тиск на батьків, що якщо ви не віддасте дитину, ми дитину у вас вилучимо, ви її більше ніколи просто не побачите. Таким чином росіяни навіть проводять відбір наших дітей, яких вони заберуть до себе». 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini