Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації
4 Квітня, 2023, 15:06

Зі старту посівної кампанії аграрії засіяли вже 750 тисяч гектарів ярих культур

Посівна кампанія триває вже 2-3 тижні. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

“700-750 тисяч гектарів ярих культур вже засіяно. Найбільш популярні культури — це ячмінь, пшениця, горох, овес. На територіях, де дозволяють природні умови, вже сіють цукрові буряки. В окремих господарствах Одеської, Хмельницької, Кіровоградської областей, посівають соняшник. Поки що це не великі обсяги, але посівна кампанія цієї олійної культури також вже почалася” – зазначив експерт. 

Він додав, що умови, в який проходить ця посівна кампанія, внесли свої корективи в роботу аграріїв. 

“Умови внесли свої корективи. Буде зростання більш рентабельних культур — соняшник, ріпак, соя, Вони потребують менших логістичних витрат. Проте, як ми вважаємо, вони забезпечуватимуть більший прибуток з одного гектару. А ось посіви деяких культур зернової групи та кормові культури скорочуватимуться”, – розповів Павло Коваль,

Він додав, що посівні площі України зараз складають 20 мільйонів гектарів, проте до повномасштабного вторгнення цей показник складав 27 мільйонів гектарів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini