Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ілона Ремигайло, керівник готелю Palace Del Mar; Наталя Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України; Владислав Балінський, еколог, голова громадської організації “Зелений лист”; Сергій Чуткий, керівник напряму з мінної небезпеки ГО “Асоціація саперів України”
10 Серпня, 2023, 15:59

Жодна перевірка не дасть 100% гарантії мінної безпеки пляжів  – ГО “Асоціація саперів України”

І про це треба постійно інформувати населення. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса, присвяченому можливості відкриття деяких пляжів у регіоні для відпочинку, заявив Сергій Чуткий, керівник напряму з мінної небезпеки ГО “Асоціація саперів України”.

Він зазначив, що згідно з наказу міністерства внутрішніх справ про охорону життя на водних об’єктах, перед відкриттям кожен пляж має мати паспорт акваторії, акт обстеження, акт усунення небезпечних предметів.

“Чи були ці пляжі перевірені? Навіть якщо так, ця перевірка не дасть 100% гарантій безпеки. Навіть якщо протралити берег, маленькі міни можуть залишитися. Окрім того, море постійно рухається. Також в Чорному морі не завжди гарна видимість для повноцінної перевірки дна”, – зазначив фахівець.  

Окрім того, деякі міни мають механізм самознищення, і вони можуть вибухнути навіть без контакту. Також фахівець наголосив, що засоби безпеки – як то сітки на траверзах, ніяк не стандартизовані.

“Ніяка перевірка не дасть 100% гарантії безпеки. Але, щоб хоча б себе убезпечити, купатися можна тільки на дозволених владою пляжах”, – підкреслив фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini