21 Листопада, 2023, 16:13

Жінкам подарують 1600 білих троянд: в Україні стартує акція з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства

По сотні роз в день будуть дарувати жінкам на вулицях Одеси з 25 листопада 2023. Саме в цей день стартує щорічна акція “16 днів проти насильства”. Кожен день акції жінкам подарують білі троянди. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла заступниця голови ГО” Шлях до дому”, керівниця Центру для підтримки жінок Катерина Шаляпина.

“Акція відбувається у світі з 1991 року, Україна приєдналася до неї у 2001 році. Мета щорічної акції – це привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї та суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок”, – повідомила координаторка проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” Фонду ООН у галузі народонаселення, керівниця обласної робочої групи із запобігання насильству повідомила Людмила Акімова.

Від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України українці зіткнулися із безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною.

“Тільки на лютий 2023 року, за даними ООН, в Україні було зафіксовані 21 тисяча випадків насильства зі сторони агресора, 8 тисяч українців були закатовані та вбиті. На зараз ці цифри ще більше. Всі випадки насильства російських агресорів мають бути задокументовані, а постраждалим надана допомога. Зараз над цим працює багато людей і організацій”, – зазначила Акімова.

Акція починається з Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок 24 листопада і триває 16 днів до Міжнародного дня прав людини 10 грудня.

“Ключовою позицією “16 днів проти насильства” є дві події. Перша – це забіг, який закликає для об’єднання людей проти домашнього насильства. Він покликаний показати, що домашнє насильство – це злочин. І треба звертатися по допомогу. Забіг відбудеться в тих містах, де нема обстрілів. Наприклад в Мукачево. Друга подія буде проходити в 40 містах України. Це активність “Кроки до допомоги”. Вона відбудеться і в Одесі. 24 листопада о 12.00 в парку Горького “Кроки до допомоги”, яка буде містити 12 станцій з історіями конкретних жінок і дітей, де можна буде дізнатися про різні форми насильства і як з ними можна та необхідно боротися”, – підсумувала Людмила Акімова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini