21 Липня, 2023, 14:22

Згоріло 100 тонн гороху та 20 тонн ячменю – Наталя Гуменюк про подробиці нічної ракетної атаки на Одещину

В ніч проти 21 липня ворог, після трьох днів поспіль потужних нічних атак на південь України, завдав ще однієї атаки по Одещині.  В результаті попадання ворожих ракет у складські приміщення агропідприємства згоріло 100 тонн гороху та 20 тонн ячменю, пошкоджена сільськогосподарська та рятувальна техніка, відомо про двох постраждалих.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Наталя Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України.

Вона пояснила, що випустивши ракети типу «Калібр» з акваторії Чорного моря, надводний ракетоносій використовував особливості ландшафту, особливості прямування таких ракет над морем, дуже низьку висоту і спрямував їх у максимальній близькості до державного кордону, для того, щоб ускладнити максимально роботу сил протиповітряної оборони.

«Дві ракети одразу влучили в агропідприємство, фактично в складські приміщення, де зберігалося збіжжя. Коли рятувальники розпочали пожежогасіння, знов пролунав сигнал повітряної тривоги, і наступна хвиля з однієї ракети такого самого типу «Калібр», використовуючи фактично ту саму тактику дій, маршрут руху, ракета влучила ще раз в ті ж самі координати, в те саме підприємство. Тепер вже пошкодивши і сільськогосподарську техніку  і рятувальну», – зазначила вона.

За словами Наталії Гуменюк, рятувальники не постраждали, встигнувши вчасно перейти в укриття. Утім  є інформація про двох постраждалих в населеному пункті, де ударною хвилею пошкоджено декілька будівель навколо об’єкту, куди влучили ворожі ракети.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini