6 Травня, 2022, 15:27

Згорілі склади та знищені підприємства: втрати бізнесу від війни становлять близько $10 млрд —  аналіз KSE Institute

Близько 10 мільярдів доларів  —  це втрати українського бізнесу за час повномасштабного вторгнення росії. Такі дані аналізу, який здійснюється в межах проєкту «Росія заплатить» командою KSE Institute. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов. 

За його словами, до втрат бізнесу, серед іншого, фахівці віднесли пошкоджені та зруйновані склади і підприємства.

«Це, звичайно, велика кількість підприємств, які постраждали у всіх сферах, починаючи від відносно невеликих пошкоджень до підприємств, в тому числі, які належать іноземним інвесторам, які повністю згоріли і знищені», — пояснив Нефьодов.

Максим Нефьодов також зазначив, що станом на 2 травня пошкодження матеріальної інфраструктури України експерти оцінюють у  близько $92 млрд. 

«Найбільша категорія — це, звичайно, житло. Просто тому, що його більше. На жаль, росіяни варварским способом обстрілюють міста градами, артилерією, авіацією і тому є величезна кількість опосередкованих пошкоджень. А в багатьох випадках класичні панельні будинки, банально не піддаються реконструкції. Це означає, що вони мають бути повністю знесені і відбудовані», —  каже Нефьодов.

За його словами, для фіксації пошкоджень та руйнувань фахівці  використовують дрони, супутникові зображення. Також експерти обробляють величезну кількість даних, зокрема, повідомлення від державних органів та інформацію з надійних медіа. «Ми самі розробили сайт https://damaged.in.ua/ на якому люди можуть залишати цю інформацію. Ми інтегрувалися з багатьма партнерами. Наприклад, з «Дією», де люди можуть подавати інформацію щодо зруйнованих квартир, для того, щоб потім розраховувати на компенсацію від держави. Це інтеграція із «Київ Цифровим», —  додав керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки.

Нефьодов зазначив, що «зло не має залишитись непокараним», відтак Україні важливо мати реєстр збитків зроблений за міжнародною методикою. Ця інформація знадобиться для судів та для виплат репарацій, після перемоги нашої держави.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini