Медіацентр Україна – Укрінформ
Медіацентр Україна – Укрінформ
12 Травня, 2023, 14:00

Згідно з рішенням РНБО, санкцію блокування активів застосовано до близько 6800 юридичних та фізичних осіб – Інна Богатих

24 травня 2022 року набули чинності зміни до закону про санкції, які запровадили новий вид санкції – санкцію у виді  стягнення активів підсанкційної особи. Так, згідно з цими змінами, на сьогодні є 27 рішень РНБО після 24 травня 2022 року, яким застосовано санкцію блокування до близько 6800  юридичних та фізичних осіб.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила директорка Департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Богатих.

Водночас вона зауважила, що із близько 6800 осіб, до яких застосована санкція блокування, на сьогодні виявлені активи 230-250 осіб. 

«Це всі активи, які можуть означати і великий бізнес, а можуть означати і зовсім маленькі активи, але про них є інформація в реєстрах. І тому ми також дивимося в ту сторону, бо це – підсанкційна особа, яка має актив, що при наявності підстав має бути вилучений та стягнений в дохід держави Україна», – пояснила вона.

Якщо говорити про значні групи, то сьогодні, за словами представниці Мін’юсту, є інформація про 30-50 активів, які можна назвати значними і до власників яких застосована санкція блокування.

«Таким чином виходить, що на старті у нас досить така широка «лійка». Але, просіюючи всіх цих осіб через цю «лійку» ми бачимо, що дійсно на сьогодні кількість осіб, які володіють значними активами, досягає від 30 до 50, залежно від того, який актив вважати значним. А кількість осіб, на яких станом на сьогодні Мін’юст має інформацію щодо наявності активів, – близько 230-250 осіб», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini