Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010)
9 Серпня, 2023, 17:08

Зернову угоду можна поновлювати тільки на умовах України – військовий експерт

Україна має можливість військовими методами на Чорному морі диктувати такі вимоги. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010).

“Україна увійшла в історію, коли морськими дронами вразила російські кораблі у Севастополі. Також ми вразили російській бойовий корабель та танкер у Новоросійську. Цей танкер був воєнною ціллю, адже ми дзеркально на заяву росіян оголосили, що всі судна на Чорному морі будуть вважатися законною воєнною ціллю. Але росіяни переоцінили свої сили”, – зазначив експерт. 

Тому, на його думку, до по попереднього варіанту зернової угоди, з якої вийшов путін і почав бомбити українські порти, не можна повертатися.

“Ми підіймаємо градус. Будемо продовжувати завдавати ударів по російських об’єктах на Чорному морі. Для них це більш суттєво, ніж для нас. Тому якщо йти на нову “зернову угоду”, вона має бути на новому  рівні на наших умовах. Наші порти отримують можливість працювати, і ваші отримують таку можливість”, – додав він.

На думку експерта, українським військам також потрібно продовжувати відрізати Крим від материкової Росії усіма засобами – і ракетами, і БПЛА, і морські дрони. Такі можливості будуть тільки рости, і такі дії треба постійно нарощувати, підсумував Романенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini