Василь Боднар, Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині, Медіацентр Україна – Укрінформ
Василь Боднар, Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині, Медіацентр Україна – Укрінформ
18 Травня, 2023, 15:05

«Зернову ініціативу» вдалося продовжити до липня – Василь Боднар

Попри неконструктивну позицію країни-агресора, вдалося продовжити дію «зернової ініціативи» відповідно до підписаної угоди.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Саме завдяки активній роботі нашої делегації, завдяки діяльності представників ООН від імені Генерального секретаря, а також наших турецьких друзів вдалося домогтися продовження цієї ініціативи так, як вона мала бути, відповідно до підписаної угоди, тобто до липня місяця», – наголосив він.

Крім того, Василь Боднар висловив сподівання, що продовження угоди дозволить розблокувати ті затори, які зараз утворилися в Мармуровому морі по інспекції на вхід до Чорного моря і на вихід з наших портів. 

«А також створить умови, це також обговорювалося в пакеті, для виведення кораблів, які з початку війни перебувають в портах Миколаєва, на міжнародні ринки та передачу їх власниками. Оскільки тривалий час, з початку війни, вони не виходили з українських портів. Там є складнощі, але сподіваємося, що вони також будуть вирішені саме завдяки домовленостям в чотиристоронньому форматі, і це буде функціонувати саме на користь України насамперед», – додав дипломат.

Водночас Василь Боднар наголосив, що в самій угоді не передбачається задоволення жодних потреб росії. Угода передбачає механізми функціонування «зернового коридору» з українських портів на міжнародні ринки. 

«Те, що росія намагається зараз причепити, це питання пов’язані з аміакопроводом, питання, пов’язані зі зняттям санкцій з банків та організацій, які займаються торгівлею зерном  і добривами. Це питання поки що перебуває в дискусії. І саме ООН, як відомо, підписувала з країною-агресором відповідний меморандум  про сприяння у вирішенні цих питань. Тому дискусії щодо цих вимог тривають, а «зернова ініціатива» має функціонувати окремо, оскільки документ по ній був підписаний саме в такому форматі, який зараз ми знаємо, який функціонує з 22 липня».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini