Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації
4 Квітня, 2023, 15:12

“Зерновий коридор” працює у два рази нижче від своїх можливостей – експерт

Через роботу інспекційних комісій щоденно через Босфорську протоку проходить менш як три кораблі з українською агропродукцією. Такі дані навів під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

“Через роботу спільних інспекційних комісій через Босфорську протоку проходить за добу меньше 3 кораблів. А технічна спроможність – 7 кораблів. Тобто більше ніж в 2 рази гальмується проходження дуже важливих вантажів з України”, – зазначив Павло Коваль.

Він додав, що за весь час, що працює “зернова угода”, Україна поставила майже 2 мільйони тонн харчової пшениці.

“Ми поставляли її у Бангладеш, Лівію, Йемен, Йорданію та інші країни, де дуже на це потребують. Ми виконали всі свої зобов’язання, попри закиди агресора, що ми через ці зернові коридори продаємо наше збіжжя до багатих країн. Це манипуляція та намагання зірвати роботу зернових коридорів” – розповів Павло Коваль.

Він додав, що через логістичні проблеми, що виникли через війну, Україна втратила деякі ринки. “Наприклад, Індонезія. Їх щорічна потреба складає 11 мільйонів тонн пшениці. Ми забезпечували близько 2 мільйонів, тобто четверту частину. А в цьому році, через логістичні проблеми, постачаємо лише 300-350 тисяч тонн”, – розповів експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini