Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук у Медіацентрі Україна, 14 липня
14 Липня, 2022, 14:41

«Зернові перемовини» у Туреччині: є надія, що через 5 місяців війни та блокади все ж таки запрацює експорт через Чорне море — Денис Марчук

Під час чотирьохсторонніх перемовин у Стамбулі щодо деблокади українських морських портів були окреслені позиції, втім домовленостей не підписували. Щоправда є надія, що експорт зерна через Чорне море може здійснюватись. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів  заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Те, що ми можемо на сьогодні говорити, те що в рамках домовленостей буде здійснювати свою роботу координаційний штаб, який буде напрацьовувати дорожню карту виходу із ситуації щодо деблокади українських портів. Це, звичайно, втілює певну надію на те, що через 5 місяців війни і блокади, все ж таки запрацює український експорт через Чорне море», — зазначив Денис Марчук.

Також Марчук розповів про успіхи української делегації під час перемовин. 

«Ми маємо на сьогодні певне розуміння, що все таки конвоювати судна буде українська сторона до нейтральних вод. Це є досить успішні перемовини для української сторони. Перевіряти судна на рахунок того, чи буде там здійснюватися перевезення людей, або військового озброєння будуть ООН і турецька сторона. Це теж для нас досить хороша позиція, яку ми підтримуємо. А далі все залежатиме від того, як власне розпочнеться деблокада. Тому що в процесі деблокади, головне питання — це гарантування захисту території України», — розповів Денис Марчук.

На думку експерта, більше інформації щодо деблокади можна буде отримати вже після зустрічі президентів Туреччини та росії, яка має  відбутися найближчим часом.

Нагадаємо, напередодні у Стамбулі завершилася зустріч військових делегацій Туреччини, України та Росії, а також делегації ООН, які обговорювали вивезення з України зерна Чорним морем. За даними Anadoly, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що учасники домовилися про створення координаційного центру з експорту українського зерна морським шляхом.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini