19 Травня, 2022, 13:10

Збитки від росії у Чорнобильській зоні вже складають понад 2,5 мільярди гривень – Міністерство захисту довкілля

З перших днів війни Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України працює над тим щоб зафіксувати всі екологічні злочини, які скоює росія. Увага всього світу була прикута до Чорнобильської зони, де рашисти намагалися скоїти акти ядерного тероризму. Вже зараз можна сказати про збитки, які нанесла росія.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«російські окупанти нанесли багато шкоди Чорнобильському заповіднику, який є вкрай важливим та цінним. Попередні збитки перевищують 2,5 мільярди гривень. Вони вивели з ладу частину постів, які вимірюють контроль радіаційного стану. Наразі частина системи вже відновила роботу. рашисти знищили новітню лабораторію, аналогів якої немає у Європі, знищили частину комп’ютерної техніки. Вогнем випалено 12 тисяч гектарів – частину екосистеми втрачено назавжди. Після себе окупанти лишили багато вибухівки та замінували територію. Фахівці ДСНС працюють над тим, щоб все розмінувати», – сказав він.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів зазначив, що за останні 20 років це перший конфлікт у світі з такою масштабною шкодою довкіллю: «Ракети росіян влучають в нафтобази, підприємства з небезпечними речовинами. На сьогодні ми маємо 245 випадків екоциду на території України та в акваторії морів. 34 випадки зареєстровано на Київщині – це найвищий показник».

Руслан Стрілець наголосив, що робота над документуванням злочинів триває. В цьому дуже сильно допомагає Польща. Окрім тих 12 автомобілів, які були передані на потреби ЗСУ та наших лісгосп працівників, Міністерство екології Польщі пообіцяло надати сучасну мобільну лабораторію, яка допомагатиме фіксувати шкоду та показувати в режимі реального часу шкоду довкіллю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini