19 Вересня, 2023, 16:15

Збитки росіян, завдані українським лісам за минулий рік, оцінюють у 4 млрд доларів 

Загарбники вирубують українські ліси на окупованих територіях та влаштовують підпали. З метою, аби завдати масштабної шкоди українським природним ресурсам. Такі результати аналізу втрат природних ресурсів ГО “Лісові ініціативи і суспільство”. Загалом їхній моніторинг охопив майже 14 млн га лісів. Ці дані використають як факти воєнного злочину країни-агресорки для притягнення  до відповідальності у міжнародних судах. Про це йшлося під час панельної дискусії у Медіацентрі Україна-Львів.

“За підсумками 2022 року Україна втратила внаслідок війни майже 18 тис. гектарів лісу. Підрахунок і оцінка завданих росіянами збитків триває. Ми ведемо фіксацію і ділимося своєю інформацією із центральними органами влади та правоохоронцями. Впродовж минулого року відкрито близько пів тисячі кримінальних справ. Стільки ж кримінальних проваджень пов’язаних із незаконною вирубкою лісів відкрито від початку 2023. Вкрадена деревина йде як на військові потреби окупантів, так і вивозиться до країни агресора”,- розповів засновник та виконавчий директор ГО “Лісові ініціативи і суспільство” Дмитро Карабчук.

Найбільші втрати стосуються лісів сходу і півдня країни. Йдеться про пожежі, підпали й замінування. Згідно з аналізом проведеним ГО “ЛІіС”, на окупованих територіях тільки впродовж цього року знищено 5 тисяч гектарів лісів. На деокупованих територіях – сягає  понад 12 тисяч га лісу. Відновлення лісових насаджень, принаймні до довоєнного рівня, може зайняти понад пів століття.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Website|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini