Сергій Надал, міський голова Тернополя, Медіацентр Україна-Укрінформ
Сергій Надал, міський голова Тернополя, Медіацентр Україна-Укрінформ
15 Травня, 2023, 14:14

Збитки по знищених товарах на складах у Тернополі оцінюються в десятки мільйонів гривень – Сергій Надал

В результаті ракетних ударів по Тернополю з 13 на 14 травня постраждало двоє людей. Зокрема одна людина отримала осколкові поранення, інша – опіки. Зазнали пошкоджень виробничі та складські приміщення, об’єкти інфраструктури, навчальні заклади.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Він зазначив, що наразі фіксуються й окремі звернення громадян щодо пошкоджень приватного майна та комерційних об’єктів.

«Є окремо зафіксовані звернення мешканців про пошкоджені транспортні засоби, приватні автомобілі. Є наразі одне звернення стосовно пошкодження приватного будинку. Є близько 60 звернень про пошкодження комерційних об’єктів. Поруч з Тернополем знищено цілу низку присадибних і дачних будинків, які через попадання ракети багато з них взагалі не підлягають відновленню», – зазначив він.

Сергій Надал повідомив, що сума збитків знищених товарів, які знаходилися у складських приміщеннях релігійної організації «Світло реформації», оцінюється в десятки мільйонів гривень.

«На об’єкті, де впали уламки, який був знищений вночі, це збитки оцінюються  лише по тих товарно-матеріальних цінностях, які там на складах, – це десятки мільйонів гривень. Дуже прикметно те, що постраждала релігійна громадська організація, яка займалася наданням допомоги внутрішньо переміщеним особам, допомоги церквам. Це організація «Світло реформації», де були повністю знищені всі складські приміщення, де були харчі, засоби гігієни, інші речі для потреб населення», – наголосив міський голова.

Крім того, Сергій Надал зауважив, що в результаті ракетної атаки на місто постраждав корпус університету в Тернополі.

«Це один з корпусів нашого Тернопільського університету. Зараз там вже організовані роботи по заміні вікон. Знищено лише вікна й двері, саме приміщення залишилося неушкодженим». 

Міський голова Тернополя підкреслив, що наразі комісії фіксують всі ці збитки, які були завдані. Паралельно працюють як слідчо-оперативні групи, так і спеціальна комісія з числа фахівців в тому числі архітекторів, проектантів, експертів, які вивчають нанесені збитки самій інфраструктурі та об’єктам.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini