Олег Синєгубов, начальник Харківської обласної військової адміністрації, Медіацентр Україна-Укрінформ
9 Січня, 2023, 18:28

Збитки Харківщини через російську агресію: 14 тисяч зруйнованих будівель, сотні підприємств, 40% сільськогосподарських земель — начальник ОВА

Приблизно 40% територій сільськогосподарських земель Харківщини непридатні для обробки через мінування або бойові дії. Про ці та інші збитки від війни під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Збитки, завдані Харківщині агресією російської федерації — це майже 14 тисяч зруйнованих будівель, це сотні підприємств, у тому числі аграрних. Приблизно 40% території сільськогосподарських земель Харківської області наразі не підлягає обробці і з причин мінування, і тому, що там ведуться активні бойові дії тощо. Частина підприємств зруйнована, зокрема, великі комплекси. Наприклад, населений пункт Чкаловське, одне з найбільших м’ясопереробних підприємств в Україні — бізнес пішов, тому що фактично підприємство було зруйновано. Таких великих підприємств десятки. Середніх і маленьких — це сотні і тисячі відповідно. Є приклади звернення до суду до російської федерації як до агресора з вимогою про відшкодування, однак ми чітко розуміємо, що правового механізму щодо компенсації та репарацій ще не визначено», — зазначив Синєгубов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini