Ігор Курус, директор Міжнародного фонду Івана Франка, автор ідеї, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Лютого, 2023, 15:25

Збірка «Франко для фронту» містить слова, які запалюють на боротьбу, а формат дозволяє бійцю тримати її в кишені — директор Міжнародного фонду Івана Франка

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася презентація Збірки «Франко для фронту». До неї увійшли вибрані твори, якими Іван Франко намагався донести до українців своє бачення ролі і місця громадянина в державі, його участь у розвитку України. Також містяться окремі твори любовної лірики, фрагменти гумористичної спадщини Франка, твори про віру та мудрість. Збірку мали можливість отримати присутні журналісти, також її буде передано безпосередньо захисникам України.

«Сьогодні свято — Міжнародний день рідної мови. Символічно, що в цей день ми хочемо полегшити слову Франка шлях до фронту: для того, щоб наші воїни в хвилину тиші, коли не летять ракети і не відбувається тріскотні з автоматів, могли почитати Франкове слово. Колеги якось подумали, що добре було б нашим захисникам подарувати слово. Бо слово інколи важить дуже багато. Слово інколи запалює на боротьбу. Слова інколи роблять дива. “Дух, що тіло рве до бою, …за щастя й волю”, — мені здається, ці слова є корисними для будь-якої ситуації», — розповів директор Міжнародного фонду Івана Франка, автор ідеї Ігор Курус.

За словами пана Куруса, саме так виникла ідея створити брошурку чи збірку, яка би могла містити в собі цікаві слова, які би могли запалювати наших хлопців і дівчат на боротьбу, могли б допомагати їм. 

«Ця збірка має специфічний формат, який дозволяє тримати її в кишені бійця, щоб можна було у будь-який момент її прочитати. На звороті є силует Франка, який складається з його криптонімів та псевдонімів. Думаю, це буде корисна штука для бійців, якщо вони будуть вибирати собі псевдонім. Ідея книжки була зроблена таким чином, щоб вона була зручна, легка і потрібна. Ми дуже віримо, що ця збірка потрапить в руки тих бійців, яким вона потрібна, які будуть її читати», — зазначив автор ідеї.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini