Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
7 Грудня, 2022, 15:43

Заяви про експорт електроенергії Україною — пряма брехня, – Олександр Харченко

Інформація про те, що Україна попри обстріли експортує електроенергію, є повністю неправдивою. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. 

«Заяви про експорт — це пряма брехня. Більш того, всі люди, які це кажуть, дуже добре знають, що це пряма брехня. Є організація ENTSO-E з європейського боку. У неї є інфопростір, де вони викладають всю інформацію щодо перетоків електроенергії по всій Європі, включно з Україною, яка є частиною європейської системи. Там можно побачити, що з України дійсно фізично виходить електрика і так само фізично в Україну заходить. Відбувається це й через різні частини мережі. Вже певний час для стабілізації нашої мережі ми використовуємо обхідний путь через Європу. Для того, щоб передати електроенергію, наприклад, для Києва чи Одеси, частина її проходить через Європу і повертається до України», — пояснив Харченко. 

Експерт зазначив, що такі рішення значно сприяють тому рівню спротиву та стійкості, який зараз демонструє система. 

«Без таких рішень було б значно складніше. Але там можна побачити і інформацію про експорт та імпорт електроенергії всіма країнами, які до ENTSO-E приєднані. Там абсолютно точно можна побачити біля України нулі. Україна працює в балансі — скільки електроенергії в європу пішло, стільки повернулося», — додав Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini