Фото Медіацентр Україна – Одеса: Надія Бєлєнко – начальник управління з питань містобудування та архітектури – головний архітектор Одеської області
24 Серпня, 2023, 13:23

Затвердження комплексного плану просторового розвитку підвищить інвестиційну привабливість на 1000% – головний архітектор Одеської області

У рамках реформи з децентралізації на території Одеської області замість 26 районів було створено 7, та 91 територіальна громада. Новий документ, комплексний план, потрібний громадам для будівництва як на території населених пунктів, так і за їх межами, наголосила на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса начальник управління з питань містобудування та архітектури Одеської ОВА Надія Бєлєнко.

Саме за децентралізаціонною реформою, до зони відповідальності територіальних громад увійшли землі за територіями населених пунктів. Для розробки містобудівної документації на таких ділянках було змінено законодавство, зокрема був введений новий вид містобудівної документації – Комплексний план просторового розвитку (КППР).

За словами Бєлєнко, наразі 19 з 91 ОТГ Одещини вже ухвалили рішення щодо розробки КППР. Інші громади ще консультуються та збирають дані.  

“Причин не затверджувати план немає. По-перше, будувати без цієї документації не можна. По-друге, наявність КПРР підвищує інвестиційну привабливість на 1000%, особливо якщо ви точно знаєте, що плануєте будувати у наступні 5, 10, 20 років тощо. Зрозуміло, що війна зараз відбирає ресурси та створює проблеми, але найближчим часом усі громади мають прийняти рішення щодо плану, адже тільки його розробка займає 1-2 роки”, – підсумувала архітекторка.

Згідно з вимогами законодавства усі КППР мають бути закінчені до 2025 року. До цього періоду будівництво можливе без цього плану, лише за наявності детального плану територій (ДПТ).  Проте перехідний період може бути продовжено, якщо документи не будуть готові.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini