8 Листопада, 2023, 16:02

Затримують людей, вбивають, крадуть зерно та змушують підписувати контракти з загарбниками – правозахисниця розповіла про дії окупантів

На тимчасово окупованих територіях України окупанти продовжують репресувати місцеве населення з метою виявлення проукраїнськи налаштованих громадян, бо бояться українського спротиву.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла правозахисниця Ірина Чаура.

“ФСБ  проводить обшуки у будинках місцевих жителів, зупиняють та обшукують автівки, перевіряють мобільні телефони. В Запорізькій області окупанти затримали місцевих жителів, одного з громадян України застрелили. На частині тимчасово окупованій Херсонської області затримали 32-річного чоловіка за проукраїнську позицію та незгоду з кремлівським режимом. В тимчасово окупованій Луганській області був затриманий місцевий житель за те, що в його телефоні загарбники знайшли українські телеграм-канали. Тепер його звинувачують у шпіонажі”, – зазначила правозахисниця.

Крім того, окупаційна влада примушує працівників Запорізької АЕС підписувати трудові контракти з “росатомом”.

“На сьогоднішній день попри тиск окупантів залишаються 812 працівників, які не підписали договори з “росатомом”, а 2600 підписали. Зараз росіяни залякують та погрожують працівникам станції тим, що якщо до 1 січня 2024 року вони не отримають паспорти рф та не підпишуть договори з “росатомом”, то їх не пускатимуть на станцію, і, відповідно, громадяни залишаться без роботи та можуть бути примусово депортовані”, – підкреслила Ірина Чаура.

Ще одна проблема, яку означили правозахисниці – через захоплений Бердянський порт росіяни збільшили вивіз краденого продовольства і планують сягнути позначку в 150 тисяч тон зернових щомісяця. У жовтні морський порт Бердянська прийняв 9 суден, на три більше, ніж місяцем раніше. Загальна кількість переробленого вантажу — 26 700 тон зернових, що на 6 тис тонн перевищує вересневий показник. Крім того, рф продовжує розкрадати і сам порт. Так, окупаційна влада видала розпорядження передати із тимчасово окупованого морського порту Бердянська у власність рф 29 об’єктів нерухомого майна, 8 одиниць флоту, а також навігаційне обладнання.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini