Венді Шерман, заступниця державного секретаря США, Медіацентр Україна-Укрінформ
Венді Шерман, заступниця державного секретаря США, Медіацентр Україна-Укрінформ
16 Січня, 2023, 20:56

Заступниця держсекретаря США в Києві: путін вирішив тиснути далі, тож ми будемо тиснути також

Заступниця державного секретаря США Венді Шерман оголосила про подробиці свого візиту до Києва задля обговорення потреб України з Президентом Володимиром Зеленським та іншими посадовцями.

Про це вона заявила під час спілкування з журналістами в Медіацентрі Україна – Укрінформ. Шерман поінформувала, що її делегація разом із заступником міністра оборони з політичних питань Коліном Калом та заступником радника президента США з питань національної безпеки Джонатаном Файнером приїхали сьогодні в Україну після відвідування Німеччини та Польщі, аби дати сигнал непохитної та стійкої підтримки українського курсу та висловити наше захоплення українською стійкістю та сміливістю.

«Понад усе ми хотіли подивитися на ситуацію самостійно і почути від Президента Зеленського, інших високопосадовців та українських громадян на місцях, що Україна потребує зараз, що необхідно для забезпечення безпеки та захисту, що буде найкращою підтримкою енергетичної галузі та гуманітарних потреб», – відзначила вона. Шерман також оголосила, що можливе оголошення військового положення та подальша мобілізація в росії було темою обговорень сьогодні.
Крім того заступниця держсекретаря зауважила, що українці захищаються та звільняють території з винятковою доблестю і винахідливістю та стали уособленням сміливості, тоді як росія не змогла досягти жодних початкових стратегічних цілей. На цьому тлі, за її словами, США, НАТО та партнери лишаються обʼєднаними та втілюють обіцянки щодо допомоги.

Зокрема Шерман нагадала про понад 25 млрд доларів безпекової допомоги та ухвалення Конгресом США ще одного пакету допомоги на 45 млрд доларів у грудні. «путін вирішив тиснути далі, тож ми маємо також тиснути і ми будемо це робити», – підсумувала посадовиця США.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini