7 Листопада, 2023, 14:42

Зараз вдається тримати ситуацію під контролем: експерт про можливість вступу інших держав в активні бойові дії в Ізраїлі

Наразі США здійснює політику стримування, аби не допустити розширення конфлікту в Ізраїлі та унеможливити вступ у нього інших сторін, передусім Ірану.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив виконавчий директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Я думаю що от якраз Ентоні Блінкен робить все для того, щоб не допустити розширення цього конфлікту, вступ в цей конфлікт інших гравців, в першу чергу, звісно, Ірану. Для цього американці здійснюють політику стримування. Я думаю, тільки ліниві не казали про американські авіаносці, і про атомний підводний човен тощо. Тобто це – стратегія стримування безпосередньо Ірану. Паралельно з цим зрозуміло, що ми бачимо реакцію «Хезболли» ми бачимо реакцію інших парамілітарних утворень, пов’язаних з Іраном, і вона, скажемо чесно, не дуже войовнича. Риторика войовнича, але дії – ні», – пояснив він.

За словами Ігоря Семиволоса, станом на зараз вдається тримати ситуацію під контролем. 

«Але я хочу нагадати вам реакцію Йорданського короля  Абдалли ІІ, який сказав, що будь-яка спроба етнічних чисток в Газі буде означати автоматичне оголошення війни. Я думаю, що це не просто риторика, це позиція, яка вже чітко сформульована арабськими країнами», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini