Фото Медіацентр Україна – Одеса: Велізар Шаламанов, ексміністр оборони Республіки Болгарія та голова Комунікаційної та інформаційної організації НАТО
13 Липня, 2023, 16:52

Зараз снаряди й легка зброя, згодом – 100 броньовиків машин та ППО – ексміністр оборони Болгарії розповів про військову допомогу Україні

Але для цього партнери по НАТО зможуть замінити техніку, яка зараз перебуває на озброєнні болгарської армії. Так на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса прокоментував ексміністр оборони Болгарії Велізар Шаламанов черговий пакет допомоги України.

“Як зазначав міністр оборони Тодор Тагаров, в цей пакет увійшло різноманітне озброєння,  за винятком гелікоптерів та літаків. І зараз уряд країни готує наступний пакет допомоги, в нього увійдуть снаряди та легке озброєння. Також хочу зазначити, що вчора парламентська більшість наполягала на тому, що ми можемо передати України 100 броньованих машин та системи ППО й зенітні установки, якщо зможемо отримати інше озброєння від партнерів по НАТО”, – зазначив Шаламанов.

Він також додав, що з 2014 року в Болгарії працює трастовий фонд, створений для реабілітації українських військових та цивільних. Як зазначив Шаламанов, уряд країни хоче поглиблювати цю співпрацю, розпочавши навчання українських військових медиків.

“Також в уряді зараз йдуть консультації щодо приєднання Болгарії до ініціативи Європи щодо виробництва снарядів на потреби НАТО та України. Додаткові потужності виробництва були запущені ще за часів минулого уряду. І я впевнений, що міністр оборони Тодор Тагарев зроблять все, щоб підсилити наші можливості у цьому напрямку. Нещодавно болгарський ВПК отримав 2,5 мільйони євро на ці потреби”, – підкреслив Шаламанов.

Він також зазначив, що зараз у Болгарії розглядають можливість більш поглибленої співпраці з Україною, адже досвід українських збройних сил буде дуже важливим для модернізації збройних сил Болгарії.

“Міністр оборони Тодор Тагарев дуже сильно впливає на поточні відносини, але ми бачимо, що уряд, і парламент, і суспільство консолідувалися  та підтримують зміну політичного курсу Болгарії”, – зазначив підкреслив ексміністр оборони. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini